X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zamieszanie przed Ministerstwem Zdrowia. Wiceszef resortu odczytał politykom PO niewygodnego SMS-a

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:43
Podczas środowej konferencji prasowej doszło do sporu między posłami PO Sławomirem Nitrasem i Marcinem Kierwińskim a wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim. Posłowie PO zarzucili urzędnikom resortu zdrowia zarabianie na epidemii, a wiceminister pokazał publicznie treść wiadomości od wiceprzewodniczącego PO Sławomira Neumanna, który pytał  o "przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki".
Briefing prasowy w Ministerstwie Zdrowia. Od lewej: Sławomir Nitras , Janusz Cieszyński, Marcin Kierwiński
Briefing prasowy w Ministerstwie Zdrowia. Od lewej: Sławomir Nitras , Janusz Cieszyński, Marcin KierwińskiFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
lukassz szumowski mid-20518092 1200.jpg
"Wtedy nie mieliśmy innych możliwości". Minister zdrowia o zakupie 100 tys. maseczek

Po konferencji prasowej wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego politycy PO Sławomir Nitras oraz Marcin Kierwiński zaprosili go ponownie przed kamery, zarzucając, że rodzina ministra Łukasza Szumowskiego wzbogaciła się w czasie epidemii. - Odbierał pan telefony od brata ministra Szumowskiego, od pana narciarza i kupował maseczki za 5 mln zł, które do niczego nie są potrzebne - zarzucał Nitras.

Wiceminister Janusz Cieszyński wracając na konferencję wyjął telefon i pokazał SMS z połowy marca, jaki otrzymał od polityka PO Sławomira Neumanna. - Tutaj jest SMS od pana Sławomira Neumanna z 16 marca. "Cześć, tu Sławomir Neumann, tak, z PO (emotikon) mam pytanie. Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe? Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko ale ten producent (Chiny) nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa ok 70 dni. Pozdrawiam" – odczytał Cieszyński.

- Taka sama procedura jest stosowana wobec wszystkich osób - powiedział Cieszyński. - Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do Ministerstwa Zdrowia miała możliwość być przekierowaną na taką samą ścieżkę - przekonywał wiceminister.

"Seria brudnych ataków na ministra Szumowskiego"

- To seria brudnych ataków na ministra Łukasza Szumowskiego - ocenił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński pytany o sprawy majątkowe szefa resortu. Według niego nikt nie podnosi w mediach, że Szumowski miałby złamać jakiekolwiek przepisy.

Na konferencji prasowej w środę w Warszawie Cieszyński powiedział, że majątek i sprawy majątkowe ministra Szumowskiego zostały przedstawione w mediach.

- Ze strony ministra jest pełna transparentność. Wyjaśnienia, których oczekiwano zostały złożone - powiedział wiceminister pytany o sprawę.

- Trzeba jednoznacznie powiedzieć - to jest seria brudnych ataków na pana profesora Szumowskiego" - ocenił. - Ich celem jest wyłącznie uderzenie w jego wiarygodność - wiarygodność osoby, która przeprowadziła Polskę przez epidemię koronawirusa - dodał Cieszyński.

dn/Twitter/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak