X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Chcemy wypełnić obowiązki konstytucyjne". Premier podał planowaną datę wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 13:45
- Wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca, późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Kancelaria Premiera / Twitter
sasin 1200 pap.jpg
"Mam nadzieję, że odbędą się 28 czerwca". Jacek Sasin o terminie wyborów prezydenckich

- Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa, mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin - powiedział premier.

"Celujemy w 28 czerwca"

- Dzisiaj celujemy w 28 czerwca - podkreślił Mateusz Morawiecki. Szef rządu był pytany o to, kiedy zostanie opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca wyborów prezydenckich. - Tutaj dokonują się na pewno analizy, które są ważne po to, żeby wiedzieć dokładnie, czy w obecnych okolicznościach, już teraz jest ten moment, żeby ta uchwała mogła zostać opublikowana - odpowiedział premier.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Szef KPRM: trwają rozmowy na temat zmian w ustawie o wyborach

W podjętej 10 maja uchwale PKW stwierdziła, że w wyborach Prezydenta RP wyznaczonych na 10 maja br. brak było możliwości głosowania na kandydatów. Jednocześnie podkreślono, że marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały PKW wyznaczy termin nowych wyborów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowe poparcie dla premiera

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:22
49 proc. Polaków dobrze ocenia pracę premiera Mateusza Morawieckiego. Odsetek pozytywnych ocen jest najwyższy w historii obu jego rządów - wynika z sondażu Kantar Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik prezydenta: porozumienie ws. wyborów to gwarancja ich bezpieczeństwa i powszechności

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:56
- Najważniejsze jest to, żeby wybory prezydenckie mogły zostać przeprowadzone. Rozwiązanie przygotowane przez Zjednoczoną Prawicę ws. wyborów zagwarantuje ich bezpieczeństwo, demokratyczność, tajność i powszechność - ocenił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa 3.0. Premier w firmie Monolit: udało się pomóc w ratowaniu miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:00
- Tych 200 ochronionych miejsc pracy w firmie Monolit dzięki tarczy antykryzysowej to też 200 ochronionych rodzin w Zambrowie. Takie sytuacje są w całej Polsce - powiedział w siedzibie firmy Monolit w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń