X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

PiS z dużą przewagą. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:30
74 proc. Polaków deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu. 37 proc. oddałoby głos na PiS razem z Solidarną Polską i Porozumieniem, 23 proc. na Koalicję Obywatelską, a 11 proc. na Konfederację - wynika z majowego badania przeprowadzonego przez Kantar.
Sala posiedzeń Sejmu, zdjęcie ilustracyjne.
Sala posiedzeń Sejmu, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Kancelaria Sejmu/Twitter

Zamiar udziału w wyborach po epidemii koronawirusa zadeklarowało 74 proc. pytanych przez Kantar. Prawie połowa - 49 proc. - respondentów odpowiedziała, że zdecydowanie chciałaby zagłosować, odpowiedź "raczej tak" wybrał co czwarty badany. Ponad jedna piąta - 22 proc. - nie zamierzała głosować, przy czym co dziesiąty badany zapowiedział, że raczej nie pójdzie głosować, a 12 proc., że zdecydowanie nie.

Czytaj więcej
pap_palac1200.jpg
Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sondaż prezydencki: Andrzej Duda ze znaczną przewagą nad pozostałymi kandydatami

W porównaniu do kwietnia o dwa punkty procentowe ubyło osób zdecydowanie zamierzających głosować, o cztery punkty procentowe wzrósł odsetek wskazujących, że raczej wezmą udział w wyborach. Osób zdecydowanie deklarujących nieuczestniczenie w wyborach było o jeden punkt procentowy mniej.

Znaczna wygrana PiS

Wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 37 proc. wskazało na PiS z Solidarną Polską i Porozumieniem (Zjednoczona Prawica), 23 proc. na Koalicję Obywatelską, na Konfederację głosowałoby 11 proc. ankietowanych, na Lewicę 8 proc., na PSL-Koalicję Polską z Kukiz'15 - 7 procent.

W porównaniu z poprzednim sondażem z kwietnia poparcie dla partii rządzącej wzrosło o jeden punkt procentowy, dla KO o dwa punkty, a dla Konfederacji o trzy punkty procentowe. Poparcie dla Lewicy spadło zaś o trzy punkty, a dla PSL-KP o pięć punktów.

Comiesięczne badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo w dniach 18-19 maja na reprezentatywnej 954-osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Większość Polaków pozytywnie ocenia działania prezydenta i premiera

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 17:00
- 54 proc. Polaków pozytywnie ocenia prezydenta Andrzeja Dudę, a 51 proc. wystawiło pozytywną ocenę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - wynika z sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:27
Wyniki majowego badania pracowni Kantar wskazują, że gdyby wybory odbyły się za dwa miesiące, to największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 39 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, który zgromadził 18 proc. głosów. Trzecie miejsce należy do Szymona Hołowni mającego 15 proc. poparcia.
rozwiń zwiń