X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

#PilnujcieMiTychSzlaków. Słowa Jana Pawła II hasztagiem akcji promującej efektywny wypoczynek

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 10:53
Studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem #PilnujcieMiTychSzlaków. Tymi słowami Karola Wojtyły zachęcają do akcji, która promuje mądry i efektywny wypoczynek.
Audio
  • #PilnujcieMiTychSzlaków - hasztag promujący wakacje w Polsce (IAR)
Kardynał Karol Wojtyła na wycieczce w górach
Kardynał Karol Wojtyła na wycieczce w górachFoto: PAP/Reprodukcja
jan paweł II papież Polak serwis specjalny.jpg
Jan Paweł II - serwis specjalny

Jak mówią młodzi z archidiecezji krakowskiej sposób wypoczynku Jana Pawła II stanowi "inspirację do zachwytu nad przyrodą i otaczającym nas światem".

W ramach akcji w każdy wtorek, przez najbliższy miesiąc, o godz. 21.00 na Facebooku będą publikować filmik o tym, w jaki sposób Karol Wojtyła wypoczywał. Punktem wyjścia do rozważań w każdym odcinku jest jedna historia, która wydarzyła się w czasie wakacji z Rodzinką - grupą młodzieży, z którą Karol Wojtyła organizował wyjazdy.

Jan Paweł II PAP.jpg
"W Kościele osiągnął świętość, w świecie był autorytetem". Ks. Skrzypczak o Janie Pawle II

Jak mówi Katarzyna Skoczeń poprzez filmiki młodzi zachęcają do refleksji nad postawą Karola Wojtyły, spojrzenia na nią w świetle Ewangelii i odniesienia do siebie.

Zdjęcia z poszczególnych wypraw

Rozważania o odpoczynku z Karolem Wojtyłą nagrane zostały w jego pokoju przy ul. Kanoniczej w Krakowie. Dzięki współpracy z Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie będą także publikowane zdjęcia z poszczególnych wypraw.

W każdy czwartek i w każdą sobotę na stronie wydarzenia będą zamieszczane informacje o szlakach, które w latach 1953-1978 przemierzał Karol Wojtyła. Organizatorzy przywołają np. wycieczkę rowerową z Krakowa do Tenczynka w 1954 r., spływ kajakowy Radwią i Parsętą w 1965 r., czy wyprawy w Tatry.

Wydarzenie #PilnujcieMiTychSzlaków, czyli odpoczynek z Karolem Wojtyłą organizują studenci krakowskich duszpasterstw akademickich, którzy także przygotowują Spływ 100-lecia. Kajakowy spływ Krutynią był planowany z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, ale ze względu na epidemię został przeniesiony na 9-15 lipca 2021 r.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież o św. Janie Pawle II: niech jego życie będzie przykładem dla dzisiejszych chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:51
Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. Słowa te padły podczas audiencji generalnej bez udziału wiernych, transmitowanej w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niecodzienna wizyta". Najkrótsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 06:00
25 lat temu Jan Paweł II przybył do Polski z V pielgrzymką apostolską. Była to niecodzienna wizyta, ponieważ trwała zaledwie kilka godzin.
rozwiń zwiń