X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Referendum dot. związków partnerskich? Władysław Kosiniak-Kamysz zabiera głos

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 11:32
- Jeżeli jako prezydent miałbym zaproponować przeprowadzenie referendum, to dotyczące związków partnerskich - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany, czy zorganizowałby referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych.
- Ta sytuacja nie została do tej pory rozstrzygnięta - stwierdził lider PSL, odnosząc się do związków partnerskich
- Ta sytuacja nie została do tej pory rozstrzygnięta - stwierdził lider PSL, odnosząc się do związków partnerskichFoto: East News/Anna Kaczmarz
1200_Kosiniak_PAP.jpg
Kontrowersyjne decyzje, niejednoznaczne deklaracje. Jakim politykiem jest Kosiniak-Kamysz?

Kosiniak-Kamysz był pytany w radiu RMF FM, czy podobnie jak jego żona Paulina Kosiniak-Kamysz zaakceptowałby pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych.

Lider PSL podkreślił, że gdyby przeprowadzono referendum, które składałoby się z trzech pytań dotyczących związków partnerskich, małżeństw homoseksualnych i adopcji przez takie pary dzieci, to na pytanie o związki partnerskie Polacy odpowiedzieliby - "tak", natomiast na pozostałe dwa pytania odpowiedź brzmiałaby - "nie". Dodał, że w sprawie małżeństw homoseksualnych sam zagłosowałby na "nie".

"Naturalna potrzeba"

- Jeżeli chodzi o związki partnerskie, to ta sytuacja nie została do tej pory rozstrzygnięta. A ułatwienie dostępu do informacji medycznej, dziedziczenie dla osób, które przez wiele lat żyją ze sobą, jest myślę dla wielu, taką naturalną potrzebą - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Na pytanie, czy jako prezydent zorganizowałby referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych lider PSL odparł: "Jeżeli byłaby już propozycja (przeprowadzenia referendum - red.), to dotycząca związków partnerskich".

pb

Czytaj także

Publicysta o żądaniach środowisk LGBT: trwa rewolucja seksualna

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 08:35
- Zmiany w prawie narzucone są powolnymi krokami, drobnymi zmianami, które są z pozory nieistotne i akceptowalne, a w efekcie dochodzi do agresywnych działań społeczności międzynarodowej - mówił o ekspansji ruchów LGBT Tomasz Teluk - publicysta (Instytut Globalizacji).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stowarzyszenie LGBT Tolerado z kolejną dotacją od Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:40
Ze spisu wydatków miasta Gdańska wynika, że w ostatnim czasie stowarzyszenie Tolerado otrzymało kolejne dotacje. Radni alarmują, że jest to ta sama organizacja, która organizowała ubiegłoroczny Marsz Równości. Impreza ta zakończyła się skandalem – podał portal tvp.info.
rozwiń zwiń