X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent na Mazowszu: Polacy zawsze potrafili przejść przez najtrudniejsze okresy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 18:40
- Cieszę się ogromnie, że w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, jest wśród ludzi optymizm; chciałbym, żeby optymizm i poczucie wewnętrznej siły zawsze było naszą cechą - mówił w Maciejowicach (woj. mazowieckie) prezydent Andrzej Duda.
Audio
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Maciejowicach
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w MaciejowicachFoto: PAP/KPRP/Jakub Szymczuk
duda 1200 free (1).jpg
"Takich rozmów brakowało najbardziej". Prezydent odwiedził targ w Garwolinie

Polacy zawsze potrafili przejść przez najtrudniejsze okresy w naszej historii - mówił prezydent Andrzej Duda w sobotę w Maciejowicach. Na Mazowszu prezydent spotkał się też z mieszkańcami m.in. Garwolina, Łaskarzewa, Podłęża i Kawęczyna. "Polaków (co) dzienne rozmowy" - podsumował na Twitterze.

Dodał, że Polacy zawsze potrafili przejść przez najtrudniejsze okresy w naszej historii. - Cieszę się, że te pozytywne tutaj słowa, które słyszę o tym, że jest siła, że wracamy, one pokazują, że to w nas przetrwało przez pokolenia i dalej tacy jesteśmy. Bardzo państwu za to dziękuję - powiedział.

Sobotnie wizyty prezydenta w kilku miejscowościach na Mazowszu dokumentowali na Twitterze m.in. pracownicy KPRP. Informując o wizycie prezydenta w Muzeum Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach napisali, że to "lokalne miejsce pamięci o wielkim Polaku". "To Polskość zapisana na kartach historii" - dodali.

Z kolei na profilu użytkownika @PL1918 zamieszczono filmiki pokazujące składanie przez prezydenta Dudę wieńców w Maciejowicach: pod pomnikiem dedykowanym "Tadeuszowi Kościuszce, Naczelnikowi Narodu Polskiego i Jego żołnierzom – w rocznicę bitwy pod Maciejowicami" oraz pod tablicą upamiętniającą spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z mieszkańcami Maciejowic w 2009 roku. Tablica upamiętnia też tragiczną śmierć pary prezydenckiej i towarzyszącej jej delegacji w 2010 roku pod Smoleńskiem.

Prezydent na zakupach

Prezydent zwrócił na TT uwagę, że "przy Rynku w Maciejowicach można kupić najlepsze podobno wędliny i pieczywo w okolicy". "Mieszkańcy zachwalają. Warto sprawdzić, chociaż trzeba chwilę postać w kolejce. Ale to też okazja do rozmów;-)" - napisał Duda.

Również Marcin Czapliński z KPRP poinformował o rozmowach - jak napisał - "prezydenta Polskich Spraw" z mieszkańcami Garwolina. Czapliński przyzna, że Garwolin jest rodzinnym miastem jego mamy. "Sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa. Tyle wspomnień, przygód, przeżyć. Sympatyczni ludzie i znakomite produkty" - napisał prezydencki urzędnik.
Z kolei prezydent przekonywał na TT, że "poranne zakupy na targowisku w Garwolinie to dobra okazja do rozmów o zwykłych, ale ważnych sprawach". "Polaków (co) dzienne rozmowy" - dodał, dołączając fotografię, na której widać, jak kupuje lokalne warzywa.

Po wizycie prezydenta w rodzinnej firmie Lechpol, pracownicy jego kancelarii napisali na TT: "Właściciele firmy Lechpol z dumą mówią, że udało im się przetrwać kryzys m.in. dzięki tarczy antykryzysowej". Do wpisu dołączyli kilkusekundowy filmik.

W kolejnym poście Czapliński zarejestrował powitanie prezydenta w gospodarstwie agroturystycznym w Kawęczynie. Dołączył do wpisu 46-sekundowy filmik, na którym ubrane w ludowe stroje panie śpiewają, że to "piękna okolica, każdy kto przyjeżdża się zachwyca", a także, że "tutaj spokojnie, pola, piękne lasy, zapraszamy wszystkich tutaj na wczasy". Panie zapewniały też, że ich wioska, słynąca z agroturystyki i zdrowej żywności "jest w stanie wszystkich ugościć".

"Piękna lokalna kultura pielęgnowana przez Koło Gospodyń Wiejskich. Wielki szacunek dla wszystkich, którzy zachowują w pamięci nasze zwyczaje i tradycje. Odkrywajcie #PolskaPiękna!" - podsumował Czapliński.
KPRP zamieściła też na TT filmik z "wielopokoleniowego powitania prezydenta Dudy w rodzinnym gospodarstwie rolnym państwa Podlaskich we wsi Podłęż". Na filmie widać m.in. seniorkę rodu, która wraz z swoją rodziną wita głowę państwa bukietem kwiatów, za co Andrzej Duda serdecznie podziękował. 

PAP/IAR/Twitter/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:07
- Chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką. By rozwijała się u nas nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nie słyszałem sprzeciwu Trzaskowskiego, kiedy Tusk z Kosiniakiem-Kamyszem podnosili wiek emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:10
- Nie słyszałem, by pan Rafał Trzaskowski protestował przeciw podniesieniu wieku emerytalnego w Polsce, czemu sprzeciwiało się tak wielu ludzi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas sesji Q&A na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:27
Wyniki majowego badania pracowni Kantar wskazują, że gdyby wybory odbyły się za dwa miesiące, to największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 39 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, który zgromadził 18 proc. głosów. Trzecie miejsce należy do Szymona Hołowni mającego 15 proc. poparcia.
rozwiń zwiń