X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Żona Trzaskowskiego: nasze dzieci nie chodzą na religię, syna nie posłałam do komunii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 00:40
Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła katolickiego za niepopieranie proaborcyjnych manifestacji. - Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia - stwierdziła żona Rafała Trzaskowskiego.
Małgorzata Trzaskowska, Rafał Trzaskowski
Małgorzata Trzaskowska, Rafał TrzaskowskiFoto: Facebook/RafałTrzaskowski

traszkowski pkw 1200 pap.jpg
Sprawa zbiórki podpisów dla Trzaskowskiego. Radni PiS zawiadomili PKW

W polskiej edycji magazynu Vogue, kilka dni przed II turą wyborów prezydenckich w Warszawie, ukazał się wywiad z Małgorzatą Trzaskowską, przeprowadzony przez lewicową aktywistkę i proaborcjonistkę Agatę Diduszko-Zyglewską. Publikacji towarzyszyły pozowane zdjęcia wykonane przez byłego fotografa prezydenta Bronisława Komorowskiego, Łukasza Kamińskiego.

Małgorzata Trzaskowska przyznała w wywiadzie m.in., że nie przepada za źródłami informacji, które nie są zbieżne z jej światopoglądem i odradzała ich dywersyfikowanie. - Musimy nauczyć się świadomie dobierać sobie źródła informacji. Ja nie oglądam propagandowej telewizji narodowej i nie słucham tych polityków, których uznaję za populistów - przyznała.

W dalszej części rozmowy jednym z tematów był Kościół.

- Mam duży żal do Kościoła jako potężnej instytucji wpływającej na opinię części społeczeństwa. Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym. Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia - stwierdziła była urzędniczka warszawskiego ratusza.

Rafał Trzaskowski parada równości EN-1200.jpg
Prof. Sławomir Sowiński: wątki światopoglądowe mogą spowodować przegraną Rafała Trzaskowskiego

Trzaskowska o tolerancji i "tęczowych piątkach"

W wywiadzie Małgorzata Trzaskowska poparła pomysł "tęczowego piątku" w szkołach i przedstawiła swój pomysł na "wychowanie obywatelskie", które miałoby być alternatywą publicznej edukacji.

- Część tych szkód można naprawić z poziomu samorządu. Można wprowadzić wychowanie obywatelskie, które sprawi, że dzieci będą bardziej świadome tego, jak działa państwo i społeczeństwo. PiS próbuje z pomocą Kościoła zmienić szkołę tak, żeby kształtować konkretnie sformatowanych wyborców, a nie niezależnych, zdolnych do samodzielnej refleksji obywateli. Musimy to zatrzymać, bo inaczej efekt tych działań będzie niszczący dla polskiej przyszłości. To muszą być różnorodne działania - powiedziała Trzaskowska.

Na uwagę Diduszko, że "wiele szkół, które organizowały tak zwany #TęczowyPiątek, znalazło się na celowniku przedstawicieli obecnej władzy", żona prezydenta Warszawy odpowiedziała: "Tolerancja i akceptacja faktu, że ludzie są różnorodni, to jest coś, co powinno się wynosić i z domu i ze szkoły. Mam nadzieję, że działania skierowane przeciwko różnym mniejszościom odbiją się władzy czkawką. Wierzę, że młodzież ma w sobie ducha przekory i próba odgrodzenia ich od jakiejś wiedzy przyniesie w efekcie zwiększoną świadomość i zrozumienie".

kstar / portal TVP.info


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Karnkowski: Trzaskowski ma w swojej partii całe grono przeciwników

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 13:30
- Dzisiaj Rafał Trzaskowski zyskuje w sondażach, ale dalsze przeciąganie terminu wyborów może, wbrew intencjom opozycji, przysłużyć się Andrzejowi Dudzie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy: jeśli ktoś zbierał podpisy, musi liczyć się z konsekwencjami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 15:09
- Z naszej strony jest jasna i prosta odpowiedź. Podpisy pod kandydaturą można zbierać w momencie, gdy zostanie ogłoszony termin wyborów. Jeżeli ktoś zbyt entuzjastycznie podszedł do sprawy i zaczął robić to wcześniej, zrobił to w sposób nieprawidłowy - powiedział Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: Grodzki i Trzaskowski są związani z różnymi nurtami w PO

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 15:19
- Nie ulega wątpliwości, że marszałek Senatu oraz kandydat PO na prezydenta niekoniecznie związani są z tymi samymi nurtami wewnątrz Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk. Odniósł się w ten sposób do opóźniania przez Tomasza Grodzkiego procedowania ustawy i sugestii, że wybory powinny odbyć się po 6 sierpnia.
rozwiń zwiń