X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Duda: jestem pierwszym prezydentem po pandemii zaproszonym przez Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 23:11
- To pokazuje pozycję Polski jako sojusznika - powiedział prezydent Andrzej Duda. - Rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem podczas planowanej na przyszły tydzień wizyty w USA mają dotyczyć obrony i bezpieczeństwa, współpracy energetycznej i gospodarczej oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego - poinformował.
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Ron Sachs / CNP Photo via Newscom
duda trump twitter 1200.jpg
Spotkanie prezydentów Polski i USA. Wiemy, kiedy się odbędzie

W środę wieczorem Biały Dom oficjalnie potwierdził informację o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy u Donalda Trumpa planowanej na 24 czerwca.

Po zakończeniu telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta Andrzej Duda powiedział dziennikarzom, że wśród tematów, które prezydent Stanów Zjednoczonych wskazał w zaproszeniu, są "kwestie obrony i bezpieczeństwa - bardzo ważny temat w tej chwili co do przyszłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi".

- Temat współpracy energetycznej, który cały czas rozwijamy w ciągu tych ostatnich lat, i ja w tym współuczestniczyłem. Jest także wskazanie na temat współpracy gospodarczej, i tu myślę, że prezydent Donald Trump myśli przede wszystkim o współpracy w ramach Trójmorza - dodał, przypominając, że USA przeznaczyły miliard dolarów na wspieranie tej inicjatywy. - Będziemy dyskutowali także o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym - zapowiedział Andrzej Duda.


Posłuchaj
00:27 Prezydent RP Andrzej Duda Prezydent RP Andrzej Duda o tematach rozmów w Białym Domu (źr. IAR)

 

"Polityka wraca na normalne tory"

Wyraził zadowolenie, że po izolacji spowodowanej pandemią "polityka międzynarodowa zaczyna wracać na normalne tory".

- Jestem w dobrym nastroju, bo rzeczywiście przyszło to zaproszenie ze Stanów Zjednoczonych. Ten mój nastrój jest tym lepszy, że faktycznie jestem pierwszym prezydentem, który zostaje - wobec tego, że pandemia dobiega końca - zaproszony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych - stwierdził. - To jasno pokazuje, jakie znaczenie my jako Polska, jako sojusznik mamy dla Białego Domu - mówił prezydent.


Posłuchaj
00:21 Prezydent Andrzej Duda Prezydent Andrzej Duda: zaproszenie pokazuje, jakie znaczenie ma Polska dla Białego Domu, jako sojusznik (źr. IAR)

 

Odniósł się także do związanej z podróżą do USA czasowej nieobecności w kraju podczas kampanii.

- Jestem jeszcze człowiekiem, który ma sporo sił i poradzę sobie. Będzie to tak zrobione, żeby mnie tutaj nie było jak najkrócej. Ale dla mnie jest najważniejsze, to żebym tam był, załatwił to, co mam załatwić dla Polski, i mógł spokojnie wrócić - zapewnił Andrzej Duda.


PAP/IAR/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Żurawski vel Grajewski: interes amerykański wymaga umacniania relacji z Polską

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 13:48
- Próba podważania bliskich relacji polsko-amerykańskich niewątpliwie wymaga kontrakcji i zamanifestowania ich trwałości. Waga Polski jako sojusznika USA rośnie, a w interesie USA jest umacnianie tych związków - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: stoję w sojuszu z USA i nie mam żadnych wątpliwości, że powinien on trwać

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 15:39
- Stany Zjednoczone są dzisiaj naszym najmocniejszym sojusznikiem. Zacieśniliśmy ten sojusz dzięki obecności armii USA i dzięki zawartym kontraktom - mówił w Serocku prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń