X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sprawa deportacji czteroletniej Ines. Interweniował Zbigniew Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 13:37
Prokuratura Krajowa poinformowała, że Prokurator Generalny wniósł o wstrzymanie postanowienia nakazującego powrót czteroletniej Ines do Belgii. Jednocześnie Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego i wniósł o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Sąd Okręgowy.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: MS/Twitter

W styczniu 2018 roku Sąd Rejonowy w Katowicach nakazał wydanie Ines - córki Polki i obywatela Belgii - ojcu, który na stałe mieszka w Belgii. W czerwcu tego samego roku apelację rodziny dziewczynki oddalił Sąd Okręgowy w Katowicach.

Czytaj więcej
młotek sad wyrok 1200 shutt.jpg
Mała Ines ma wrócić do Belgii. Kontrowersyjny wyrok sądu w Brukseli

We wniosku do Sądu Najwyższego Prokurator Generalny podkreślił, że centrum życiowym dziecka była i jest Polska, a dziewczynka jest silnie związana z babcią ze strony matki. Zdaniem Prokuratora Generalnego długotrwałość i ciągłość przebywania przez dziecko na terenie Polski powinny przesądzać o uznaniu, że miejscem stałego pobytu małoletniej jest Polska.

Sprzeciw ministerstwa i Rzecznika Praw Dziecka

Rodzice czteroletniej obecnie Ines poznali się w Belgii. Jej matka rozstała się ze swoim partnerem, kiedy dziewczynka miała rok. Zabrała dziecko i wyjechała z nim do Polski. W listopadzie 2017 roku sąd w Brukseli, na posiedzeniu zaocznym, nakazał matce natychmiastowe przewiezienie dziewczynki z powrotem do Belgii i powierzenie jej ojcu.

Dwa lata później ten sam sąd przyznał ojcu wyłączną opiekę rodzicielską. Powiadomienia sądowe były wysyłane na belgijski adres matki, która w tym czasie mieszkała na stałe w Polsce. Dzień po tym drugim wyroku matka dziewczynki zmarła, a opiekę nad dzieckiem przejęła babcia.

17 czerwca ojciec dziecka podjął próbę wyegzekwowania wyroku belgijskiego sądu i chciał zabrać córkę do Belgii. Sprzeciwiło się wtedy temu Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka. Prokurator Generalny zapowiedział wtedy złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąd chciał wydać 4-latkę belgijskiemu ojcu. Interwencja Rzecznika Praw Dziecka wstrzymała decyzję

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 14:35
Dziewczynkę wychowuje w Polsce babcia. Jej ojcem jest pochodzący z Maroka Belg, którego 4-latka prawie w ogóle nie zna. Dziecko kocha babcię i cierpi po nagłej śmierci swojej mamy, Polki. Sąd w Katowicach, zgodnie z postanowieniem belgijskiego sądu, kazał jednak oddać ją ojcu. Interwencja Rzecznika Praw Dziecka doprowadziła do wstrzymania wykonania tego orzeczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa 4-letniej Ines. Michał Wójcik będzie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Belgii

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 17:43
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował, że w sprawie odebrania babci 4-letniej dziewczynki, Ines, będzie dziś rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Belgii Koenem Geensem. Prawo do opieki nad dzieckiem belgijski sąd przyznał ojcu dziecka.
rozwiń zwiń