X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ministerstwo Kultury wygrało kolejny proces przeciwko "Gazecie Wyborczej". Będzie trzecie sprostowanie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 00:23
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że wygrało kolejną sprawę o opublikowanie sprostowania prasowego. To trzeci w ciągu ostatnich dwóch miesięcy proces wygrany przez MKiDN i drugi – przeciwko Redaktorowi Naczelnemu "Gazety Wyborczej".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MKiDN

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie, w którym w całości uwzględnił powództwo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i nakazał Redaktorowi Naczelnemu "Gazety Wyborczej" opublikowanie na łamach "Gazety Wyborczej – Kraków" sprostowania w kształcie żądanym przez Ministerstwo - podało MKiDN.


pap_lng1200.jpg
Skroplony gaz odgrywa coraz większa rolę. Polska staje się niezależna energetycznie

Sprostowanie dotyczy artykułu autorstwa Małgorzaty Skowrońskiej pt. "Chcieliby się zlikwidować, sąd im nie pozwala", opublikowanego 2 stycznia 2020 r. w "Gazecie Wyborczej – Kraków", w którym podane zostały nieprawdziwe informacje o rzekomym wpływaniu przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego na sąd, by ten zatwierdził zmiany w statucie fundacji i jej składzie, oraz o prowadzeniu rzekomych "potajemnych" rozmów z Adamem Karolem Czartoryskim - informuje resort.

Wyrok nie jest prawomocny.

Historia sporów

MKiDN poinformował, że w maju br. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał Redaktorowi Naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie czterech nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, zamieszczonych w artykule pt. "Minister kontra artyści" we wrześniu 2019 r. Natomiast w czerwcu br. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał Redaktorowi Naczelnemu "Gazety Wyborczej" sprostowanie nieprawdziwych informacji opublikowanych w artykule "Rok Ważnych Zmian" w "Gazecie Wyborczej - Tygodnik Trójmiasto" z 3 stycznia 2020 r.

Jak podał resort, we wszystkich ww. sprawach sąd uznał, że sprostowania przesłane przez MKiDN były rzeczowe i zasadne, a odmowa publikacji – nieuzasadniona. Zgodnie z prawem prasowym, opublikowanie zasadnego i rzeczowego sprostowania odnoszącego się do faktów jest obowiązkiem redakcji - dodano w komunikacie.

MKIDN.gov./in./


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gliński do Trzaskowskiego ws. ulg dla twórców. "Błąd pana i pana partii został naprawiony"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 22:32
Rafał Trzaskowski w programie dla kultury zaproponował przywrócenie możliwości odliczania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, bez górnego limitu. - To był błąd pana i pana partii, który został już przez PiS i prezydenta Andrzeja Dudę naprawiony - odpowiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje cykl letnich imprez Dziedziniec Kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 17:05
Wydarzenia kulturalne w ograniczonym jeszcze zakresie wracają do tradycyjnej formy z udziałem publiczności. Jednym z nich jest Dziedziniec Kultury - cykl letnich imprez kulturalnych organizowanych każdego lata na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
rozwiń zwiń