Prezydent: chcę Polski, która potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych

- Chcę żyć w Rzeczpospolitej, w której wygrywa uczciwość, chcę Polski, która potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Wieliczki.

2020-07-09, 16:20

Prezydent: chcę Polski, która potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych

Prezydent przekonywał, że Polska jest państwem o "coraz bardziej ugruntowanej demokracji", o czym - jego zdaniem - świadczy wysoka frekwencja w minionych kilku wyborach. Podkreślał, że najbliższe wybory przesądzą o tym, czy polityka będzie ukierunkowana na człowieka i rodzinę, czy będzie "wzmacniać wyłącznie elity".

Powiązany Artykuł

dud1200pap.jpg
Prezydent: realizacja ambitnych inwestycji to jest polityka na najbliższe lata

- Chcę żyć w Rzeczpospolitej, w której wygrywa uczciwość - mówił Andrzej Duda. - Chcę Polski, która, jak mówił prezydent Lech Kaczyński, potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych - dodał.

Posłuchaj

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Wieliczce z wyborcami (IAR) 0:29
+
Dodaj do playlisty

W tym kontekście Andrzej Duda wskazywał na bezpieczeństwo energetyczne, które - jak mówił - ma zapewnić rozbudowa gazoportu w Świnoujściu czy budowa gazoportu w Gdańsku. To - zdaniem prezydenta - spowoduje, że Polska będzie suwerenna pod względem dostaw gazu i będzie "dostarczycielem bezpieczeństwa energetycznego dla naszych sąsiadów". - Tak, byśmy umieli ochronić najsłabszych i nie musieli bać się silnych - podkreślił.

REKLAMA

"Redukcja skrajnego ubóstwa"

Prezydent podczas spotkania z wyborcami mówił o polityce rządu PiS. Stwierdził, że seniorom zapewniono 13. emeryturę i uczciwą waloryzację świadczeń. Stwierdził, że takie działania są prowadzone "po to, żeby ludzie mogli żyć w Polsce w godnych warunkach" i po to, "żeby wyprowadzić ich ze skrajnego ubóstwa, w którym wcześniej żyli".

- Zlikwidowaliśmy bezrobocie. W dobie pandemii koronawirusa (...) bezrobocie jest o połowę niższe, niż było w 2015. Cały czas o połowę. Na skutek tej polityki Polska się zmienia. Ubóstwo zostało zredukowane u dzieci o ponad 90 proc. Liczba osób żyjących w skrajnej nędzy zmniejszyła się w Polsce o 1,2 mln. Nigdy nie było takiej sytuacji w historii naszego kraju, żebyśmy mieli tak mało osób żyjących w skrajnym ubóstwie - przekonywał.

Posłuchaj

Prezydent Andrzej Duda w Wieliczce: chcę żyć w Polsce, w której wygrywa uczciwość (IAR) 0:28
+
Dodaj do playlisty

Andrzej Duda zapewnił, że "ogromnie się cieszy z takiej polityki". - Jest dla mnie wielką satysfakcją, że udało się ją do tej pory tak realizować, i że dzisiaj większości polskich rodzin żyje się lepiej niż w 2015 r. - podkreślił. - To wielka satysfakcja dla mnie, dla premier Beaty Szydło, dla premiera Mateusza Morawieckiego, dla wszystkich ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy i dla większości parlamentarnej - zapewnił.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

EN_kiezyn1200.jpg
"Intelektualnie bije na głowę Rafała Trzaskowskiego". Prof. Kieżun poparł prezydenta

Dodał jednak, że "nie tylko o to chodzi, by wprowadzić rozwiązania prospołeczne, choć one są bardzo potrzebne". Zapewnił, że te programy nie zostaną ani zlikwidowane, ani uszczuplone. Programy te będą rozwijane, a on jest tego "gwarantem". Mówiąc o 14. emeryturze, podkreślił, że liczy, iż zostanie ona wprowadzona. - Będę tego pilnował, bo to przyrzeczenie złożone publicznie - zapewnił.

Mówił też, że w Polsce trzeba rozpocząć "ambitną" politykę gospodarczą i inwestycyjną, po to, żeby "jak najszybciej" żyło się rodzinie tak, jak w bogatych państwach na zachodzie Europy. - To jest moja ambicja i to jest mój cel - podkreślił.

Czytaj także:

"Polityka równych szans"

Prezydent podkreślał na spotkaniu z mieszkańcami Wieliczki, że chodzi o to, aby wszędzie w Polsce były placówki kultury, żeby wszędzie były miejsca sportu i rekreacji, żeby w każdej szkole był szerokopasmowy internet dostępny dla uczniów finansowany przez państwo polskie.

- O to właśnie chodzi w tej polityce: polityka równych szans, równych szans rozwojowych, równych szans zawodowych, równych szans edukacyjnych. To dzisiaj cechuje nowoczesne państwa. Ja teraz chcę przystąpić do etapu, w którym Polska takim właśnie państwem się stanie. To jest w tej chwili zasadniczy cel - powiedział Andrzej Duda.

Powiązany Artykuł

wiec poparcia AD Jaki TT-1200.jpg
"Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku". Wiec poparcia dla Andrzeja Dudy

Prezydent zaznaczył też, że wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier Jadwigi Emilewicz z propozycją, żeby zasady pracy zdalnej, które zostały przyjęte na okres trwania pandemii koronawirusa w ramach tarcz antykryzysowych "umożliwiających na bardzo prostych zasadach pracę poprzez sieć z domu - zostały na stale wpisane do Kodeksu pracy i żeby to była jedna z form świadczenia pracy".

REKLAMA

jp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej