X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

RCB przypomina o zasadach głosowania w II turze wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 12:48
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła mieszkańcom całej Polski SMS-y o ułatwieniu w głosowaniu podczas II tury wyborów prezydenckich, które dotyczą osób starszych, kobiet w ciąży, a także osób z niepełnosprawnościami.
Jeden z lokali wyborczych podczas I tury wyborów prezydenckich
Jeden z lokali wyborczych podczas I tury wyborów prezydenckichFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wysyłane przez RCB wiadomości są zgodne z apelem Państwowej Komisji Wyboczej, która zwróciła się do organów władzy i administracji publicznej z prośbą, by jak najszerzej upowszechniać informacje o nowych przepisach wśród wyborców.​

W SMS-ie czytamy: "II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock wybory free urna wyborcza lokal wyborczy 1200.jpg
Trwa cisza wyborcza. Nawet milion złotych grzywny za jej złamanie

Czytaj także:

To wytyczne rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia w związku z epidemią koronawirusa. Zatem w pierwszej kolejności obsługiwane będą:

  • osoby powyżej 60 lat
  • kobiety w ciąży
  • osoby z dzieckiem do 3 lat
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności
  • osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
  • osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Wynika to z opublikowanej we wtorek nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.

"Ponadto, tak jak podczas pierwszej tury, wyborcy muszą pamiętać o środkach ostrożności - o obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Wchodząc do lokalu, głosujący powinni skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk lub założyć rękawiczki. Warto także zabrać swój długopis" - czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

II tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do godz. 21.00.

ms, jmo, RCB, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głosowanie poza kolejką w II turze wyborów. Zobacz, komu przysługuje pierwszeństwo

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:07
Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności - przewiduje opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia.
rozwiń zwiń