X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsza dama: nie rozmawiałam z mediami, rozmawiałam z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 22:14
Jeśli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór. Był to mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i kłamstwom w mediach - mówiła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas wieczoru wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy w Pułtusku.
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przemawiała na wieczorze wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przemawiała na wieczorze wyborczym prezydenta Andrzeja DudyFoto: PAP/Leszek Szymański

Pierwsza dama dziękowała prezydentowi za minione pięć lat, które - jak dodała - "nie zawsze były łatwe". Zebrani odśpiewali parze prezydenckiej "Sto lat".

1200 duda.jpg
Pierwsze sondażowe wyniki. Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie

Agata Duda o braku wywiadów: to był mój własny wybór

Agata Kornhauser-Duda gratulowała Rafałowi Trzaskowskiemu i Małgorzacie Trzaskowskiej, niezależnie od tego, jaki będzie ostateczny wynik wyborów. Ponowiła zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, które wcześniej wystosował prezydent.

Pierwsza dama zwróciła się również do mediów. - To jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego - tak jak państwo twierdzili - przez 5 lat się nie wypowiadałam. Otóż uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się, zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów - mówiła Agata Kornhauser-Duda.


Posłuchaj
00:26 akd - moj sprzeic .mp3 Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda: nieudzielanie wywiadów było moim milczącym sprzeciwem wobec manipulacji (IAR)

 

- Przez 5 lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno, otóż chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków, i polityków, jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór - dodała.

Zobacz także:

"Milczący sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji"

Pierwsza dama wyjaśniała również, dlaczego nie udzielała wywiadów dla mediów. - A dlaczego nie chciałam się wypowiadać? Niestety, to był mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i przeciwko kłamstwom, które niestety w mediach występują - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama stwierdziła, że "niektórzy mówią, że osoby publiczne muszą się liczyć z manipulacją mediów". - To jest nieprawda, nie daję na to zgody - podkreśliła. Zwróciła się także do dziennikarza "Gazety Wyborczej", Pawła Wrońskiego, który przed I turą wyborów napisał, że "zakwitł kwiat paproci i prezydentowa wreszcie się odezwała".

- Otóż drogi panie Pawle, to właśnie dzisiaj jest ten moment, a ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko raz na sto lat, w związku z tym pewnie ani ja już nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się wywiadu ze mną - powiedziała pierwsza dama.

Czytaj również:

W niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Urzędująca głowa państwa zdobyła 51 procent głosów wobec 49 procent poparcia dla Rafała Trzaskowskiego - wynika z badania late poll analizującego dane z 90 proc. komisji wyborczych. Frekwencja - według tego samego badania - wyniosła 67,9 proc. Sondaż przeprowadził Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu.

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda o swoim sprzeciwie wobec manipulacji

Źródło: TVP Info

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKW: pierwsze cząstkowe wyniki wyborów w poniedziałek rano

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 19:57
W poniedziałek o godz. 10.00 ma się odbyć konferencja Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca pierwszych częściowych wyników wyborów - zapowiedział przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. - Jak spłyną dane, na pewno podzielimy się wynikami - zapewnił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II tura wyborów prezydenckich. Frekwencja wyniosła 68,9 proc.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 21:31
Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9 proc. - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.
rozwiń zwiń