X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:00
Andrzej Duda otrzymał 51,03 proc. głosów w ponownym głosowaniu w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski - 48,97 proc.  - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych z 100 proc. obwodów.
Na podstawie danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda został ponownie wybrany na prezydenta RP uzyskując 51,03 proc. głosów
Na podstawie danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda został ponownie wybrany na prezydenta RP uzyskując 51,03 proc. głosówFoto: PAP/Mateusz Marek

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich 27 230  obwodowych komisjach wyborczych. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

Posłuchaj
00:30 pkw 100.mp3 PKW ogłasza ostateczne wyniki wyborów (IAR)
odrzywół 1200.jpg
Prezydent: Polska jest jedna, głęboko wierzę, że możemy podać sobie rękę

Popierany przez Zjednoczoną Prawicę prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,03 procent głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski zdobył 48,97 procent głosów.

Przewodniczący Komisji, sędzia Sylwester Marciniak powiedział, że frekwencja wyniosła 68,18 procent.

mosbacher duda free 1200.jpg
"Nie mogę się doczekać dalszej współpracy polsko-amerykańskiej". Georgette Mosbacher do Andrzeja Dudy

Łącznie oddano 20 458 911 głosów. Andrzej Duda uzyskał 10 440 648 głosów, Rafał Trzaskowski 10 018 263 głosy.

Liczba głosów nieważnych wyniosła 177 724 co stanowi 0,18 procent oddanych głosów. Znak "x" obok nazwisk obu kandydatów postawiło 102 453 osób, zaś 75 271 osób oddało karty bez wskazania żadnego z kandydatów.

Przekazanie na Zamku Królewskim

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że uroczystość wręczenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej ws. wyników wyborów prezydenckich odbędzie się 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zgodnie z art. 317 kodeksu wyborczego PKW stwierdza na drodze uchwały wynik wyborów na prezydenta Polski. Tę uchwałę PKW przekazuje niezwłocznie Marszałkowi Sejmu, urzędującemu prezydentowi oraz nowo wybranego prezydentowi.

Posłuchaj
00:19 pkw zamek.mp3 Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak o uroczystym przekazaniu uchwały o wyniku wyborów (IAR)
Oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich Oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich

Zwycięstwo wszystkich obywateli

Andrzej Duda PAP-1200.jpg
"Fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa". Janusz Kowalski o wyniku wyborów

- Wybory okazały się zwycięstwem wszystkich polskich obywateli, którzy 12 lipca ustanowili rekord frekwencji w wyborach prezydenckich w XXI wieku - podkreślił przewodniczący PKW.

- Dziękujemy wszystkim wyborcom, którzy mimo pandemii oraz wakacji udali się do lokali wyborczych oraz przesłali pakiety wyborcze - powiedział Sylwester Marciniak.

Podziękował również członkom obwodowych komisji wyborczy oraz kandydatom startującym w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, prowadzili oni wyczerpującą kampanię wyborczą, często od kilku miesięcy.

fc

Czytaj także

"Czas walki na razie się skończył". Dr Andrzej Anusz o wynikach wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 13:30
- Trzecie z rzędu wygrane wybory przez obóz Zjednoczonej Prawicy pokazują pewną tendencję, a jednocześnie stabilność w konsekwencji wyborów Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog i historyk z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Atmosfera konfliktu będzie podsycana". Publicysta o protestach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 19:52
- Część środowisk politycznych w Polsce obraziła się na naród, twierdząc, że ten źle wybiera, niestety wynik wyborów będzie kwestionowany, jednak przewaga Andrzeja Dudy jest na tyle duża, że nie wpłyną one na wynik - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W "Debacie dnia" wziął udział również Tomasz Walczak ("Super Express").
rozwiń zwiń