X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

CBŚP rozbiło rodzinną grupę sutenerską. Zatrzymano matkę, jej dwie córki i wnuki

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:20
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie prokuratury zatrzymali siedem osób, w tym matkę, jej dwie córki i dwoje dwudziestoparoletnich wnucząt podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania nierządu innych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu - przekazały PAP Prokuratura Krajowa i CBŚP.
Członkowie grupy mieli określone role. Według śledczych podejrzana o kierowanie grupą reklamowała usługi kobiet w internecie
Członkowie grupy mieli określone role. Według śledczych podejrzana o kierowanie grupą reklamowała usługi kobiet w internecieFoto: cbsp.policja.pl
roksana 1200.jpg
Rozbita grupa czerpiąca korzyści z prostytucji. Haracz od niemal 100 kobiet

Według ustaleń śledczych grupa przestępcza, która miała stworzyć sieć agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek, mogła działać w Poznaniu i Gnieźnie od 2013 r.

Czytaj także:

- Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy i "zatrudniać" w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji - poinformowała PAP rzecznik CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Źródło: cbsp.policja.pl

Policjantka wskazała, że członkowie grupy mieli w niej określone zadania. - Według śledczych podejrzana o kierowanie grupą m.in. reklamowała usługi kobiet w internecie na portalach erotycznych. Były tam zamieszczane informacje zawierające sylwetki i zdjęcia kobiet oraz ich dane kontaktowe. Prawdopodobnie również ona podejmowała decyzję co do stawki oraz sposobu rozliczenia za wykonaną usługę - powiedziała nadkomisarz.

prostytucja 1200.jpg
Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastoletnie Polki. Został skazany

Podział "zadań"

- Inni podejrzani byli odpowiedzialni za kontaktowanie kobiet świadczących usługi seksualne z klientami, pilnowanie ich, opłacanie ogłoszeń internetowych czy udostępnianie lokali na użytek agencji. Wśród członków grupy były także osoby, które egzekwowały należności za świadczone usługi, czy dowoziły kobiety do klientów, a nawet klientów na tzw. domówki - tłumaczyła.

Dodała, że członkowie grupy z tej działalności uczynili sobie stałe źródło dochodu. - Śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu podejrzani mogli zarobić kilka milionów złotych - podała.

Poinformowała również, że do zatrzymań doszło w minionym tygodniu, podczas których policjanci zlikwidowali trzy agencje towarzyskie.

- W trakcie akcji zatrzymano łącznie 7 osób. Podczas przeszukań zabezpieczono mi.in. kilkadziesiąt telefonów przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych publikowanych w internecie, nośniki danych informatycznych oraz notatki dotyczące działalności grupy. W jednym z pomieszczeń w czujce alarmowej ukryta była maleńka kamera, nagrywająca wnętrze pokoju - podkreśliła.

Tymczasowy areszt

Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Jedna z kobiet usłyszała zarzut kierowania grupą, natomiast pozostali zatrzymani zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu - przekazała.

- Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Sąd uwzględniając wniosek prokuratora, zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt - podała.

Zaznaczyła także, że kobiecie zarządzającej i kierującej grupą grozi do 10 lat więzienia. Czyny zarzucane pozostałym podejrzanym zagrożone są karą do lat 5 pozbawienia wolności.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogólnopolska akcja CBŚP. Rozbito grupę handlarzy wyrobami tytoniowymi

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 06:23
Policjanci CBŚP zatrzymali 12 osób, podejrzanych o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych z przemytu oraz z nielegalnych fabryk. Akcję przeprowadzono na terenie dziewięciu województw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fałszywe faktury na blisko pół miliarda, pieniądze schowane w pralce. CBŚP rozbiło VAT-owski gang

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 07:23
Nawet 76 mln złotych mógł wyłudzić ze Skarbu Państwa VAT-owski gang rozbity przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali sześć osób i zabezpieczyli luksusowe samochody oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze były ukryte w pralce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udana akcja CBŚP w 10 województwach. Zabezpieczone materiały wybuchowe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 10:13
- Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili akcję na terenie 10 województw, podczas której zabezpieczyli m.in. 25 kg mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego - powiedział PAP mł. asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.
rozwiń zwiń