Wydarzenie Historyczne Roku. Wręczenie nagród w 13. edycji konkursu

2020-07-16, 04:24

Wydarzenie Historyczne Roku. Wręczenie nagród w 13. edycji konkursu
W tym roku nagrody "Wydarzenie Historyczne Roku" zostaną wręczone po raz 13. . Foto: PAP/Leszek Szymański

Dziś zostaną ogłoszone wyniki 13. plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku". Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio.

Ideą plebiscytu jest wyróżnienie różnorakich inicjatyw związanych z promowaniem polskiej historii i uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

Powiązany Artykuł

pałac na wodzie łazienki free pixabay 1200.jpg
Wkrótce poznamy "Historyczne wydarzenie roku". Rusza internetowe głosowanie

Posłuchaj

Muzeum Historii Polski po raz 13. wyróżni Wydarzenie Historyczne Roku - relacja Witolda Banacha (IAR) 0:49
+
Dodaj do playlisty

 

Coraz wyższy poziom projektów

Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro wyjaśnia, że z powodu pandemii uroczystość nie może się odbyć zgodnie z tradycją w czerwcu z udziałem twórców i organizatorów wydarzeń. W tym roku przekazanie statuetek twórcom nagrodzonych projektów nastąpi prawdopodobnie we wrześniu. Robert Kostro podkreśla, że ogłoszenie laureatów plebiscytu to jego najważniejszy moment, zarówno dla Muzeum, jak i twórców najciekawszych wydarzeń związanych z promocją polskiej historii. Jest to okazja do przypomnienia najważniejszych, najciekawszych projektów oraz do spotkania i podziękowania ich twórcom.

Czytaj także: 

Dyrektor Muzeum Historii Polski podkreśla, że poziom wszystkich zakwalifikowanych do finału projektów był bardzo wysoki. Jego zdaniem, jest on co roku coraz wyższy, i to zarówno jeśli chodzi o projekty przygotowane przez duże, znane i cenione placówki, jak między innymi: muzea narodowe, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek w Malborku czy Instytut Pileckiego, jak i lokalne instytucje, jak na przykład: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach czy Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Dwieście zgłoszeń, trzech laureatów

W tym roku do plebiscytu zostało zgłoszonych prawie dwieście projektów z kraju i zagranicy. Spośród nich jurorzy wybrali po pięć do każdej z kategorii, o tym który z projektów zwycięży, decydowali w głosowaniu internauci.

Transmisję uroczystości ogłoszenia laureatów w trzech kategoriach "Wydarzenie", "Wystawa", "Edukacja i multimedia" będzie można oglądać od 12.00 na kanale YouTube oraz na profilu Facebook Muzeum Historii Polski.


mbl

Polecane

Wróć do strony głównej