X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent ws. Białorusi: monitorujemy sprawy na bieżąco, będziemy reagowali adekwatnie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 15:38
Prezydent Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że rozmawiał z polskim ambasadorem na Białorusi. Andrzej Duda dodał, że władze kraju będą "reagowały adekwatnie do okoliczności". 
Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że polskie władze monitorująrozwój sytuacji na Białorusi
Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że polskie władze monitorują rozwój sytuacji na BiałorusiFoto: Mateusz Jagielski/East News
  • Prezydent Andrzej Duda poinformował, że rozmawiał z polskim ambasadorem w Mińsku
  • Tematem rozmowy była sytuacja społeczna i polityczna na Białorusi po niedzielnych wyborach prezydenckich
  • W protestach na ulicach białoruskich miast zginęła co najmniej jedna osoba, a 120 osób zatrzymano
shutterstock polska unia europejska free polska ue free 1200.jpg
Nieoficjalnie: polscy dyplomaci rozmawiają z przedstawicielami krajów UE o sytuacji na Białorusi

"Przed chwilą odbyłem rozmowę z Ambasadorem RP na Białorusi Panem Arturem Michalskim. Odebrałem raport na temat dotychczasowych wydarzeń i aktualnej sytuacji. Monitorujemy sprawy na bieżąco i będziemy reagowali adekwatnie do zdarzeń i okoliczności" - napisał na Twitterze prezydent.

Ponad 80 procent dla Łukaszenki

Szef Polskiego MSZ Jacek Czaputowicz powiedział na konferencji prasowej, że Polska oczekuje podjęcia przez białoruskie władze dialogu ze społeczeństwem i gotowa jest służyć doświadczeniem. - Chcielibyśmy, by Białoruś była państwem demokratycznym. To nasz bardzo ważny sąsiad, chcielibyśmy z nim współpracować - wskazał szef MSZ. - Domagamy się przede wszystkim udzielenia głosu i uwzględnienia opinii obywateli Białorusi - zaznaczył Jacek Czaputowicz.  

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do szefa Rady Europejskiej Charles'a Michela i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Czytaj także: 

Na Białorusi trwają protesty po wczorajszych wyborach prezydenckich, które według wstępnych danych Centralnej Komisji Wyborczej wygrał urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka. Uzyskał on ponad 80 procent głosów, a jego konkurentka Swiatłana Cichanouska zdobyła niespełna 10 procent.

Sprawy karne za przemoc wobec przedstawicieli władz

Białoruskie służby siłowe potwierdziły zastosowanie "specjalnych środków" przeciwko uczestnikom demonstracji w Mińsku - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzecznik MSW Białorusi Olga Czemodanowa. Centrum "Wiosna" podało w poniedziałek, że co najmniej jedna osoba zginęła, a 120 osób zatrzymano.


Posłuchaj
00:18 niebywala bezczelnosc.mp3 Białoruski dziennikarz TV Biełsat, Alaksiej Dzikawicki, ocenia, że choć seria poprzednich wyborów na Białorusi była fałszowana, to i bez manipulacji przy ich wynikach Aleksandr Łukaszenka by w nich wygrał. Alaksiej Dzikawicki uważa, że tym razem jest inaczej (IAR)

 

Państwowy Komitet Śledczy Białorusi poinformował w poniedziałek, że wszczął sprawę karną dotyczącą masowych zamieszek i użycia przemocy wobec przedstawicieli władz. - Organy ochrony prawa podejmą wszelkie możliwe środki w celu obrony ustroju konstytucyjnego - oświadczył szef Komitetu Śledczego Iwan Naskiewicz.


mbl


Czytaj także

Możliwe zwołanie RBN ws. Białorusi. Dera: sytuacja jest niebezpieczna z punktu widzenia naszych interesów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 10:21
- Sytuacja na Białorusi przypomina polski sierpień 1980 roku, kiedy społeczeństwo poczuło zew wolności - ocenił w programie "Tłit" WP prezydencki minister Andrzej Dera. - Obrazki z Białorusi pokazują, że budzi się tamtejsze społeczeństwo - stwierdził.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karnkowski: widać zmianę nastrojów społecznych na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 12:20
- Białorusinie nie popierają już tak jednoznacznie Aleksandra Łukaszenki, nie są już też tak bierni wobec jego polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, publicysta ("Gazeta Polska Codziennie"). Według wstępnych, oficjalnych wyników wyborów zdecydowanie wygrał je urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka. W całym kraju trwają protesty. Co najmniej jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt jest rannych.
rozwiń zwiń