X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jest projekt ustawy PiS ws. pomocy socjalnej dla twórców i artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 18:00
Minister kultury i dziedzictwa narodowego będzie mógł udzielać pomocy socjalnej z funduszy budżetowych twórcom i artystom w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii oraz w okresie 12 miesięcy po ich odwołaniu - wynika z projektu ustawy autorstwa PiS.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Zgodnie z projektem, który w czwartek został opublikowany na stronie internetowej Sejmu, wsparcie finansowe będzie mogło zostać udzielone, w przypadku gdy działalność twórcy jest działalnością kulturalną objętą mecenatem państwa.

glinski_1200.jpg
Wsparcie dla instytucji kultury. Gliński: 400 mln zł ze specjalnego funduszu

Wsparcia minister lub wyznaczona przez niego państwowa instytucja kultury będą mogli udzielić na wniosek twórcy, który zostanie złożony do urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego albo wyznaczonej przez niego państwowej instytucji kultury.

Czytaj także:

Szczegółowe warunki uzyskiwania wsparcia finansowego, w tym maksymalną wysokość wsparcia określi szef MKiDN w rozporządzeniu. Ustawa miałaby wejść w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: podstawowe wsparcie to ok. 20 mld zł, które trafiły już do przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 23:34
- Podstawowe wsparcie to jest ok. 20 mld zł, które trafiły już do polskich przedsiębiorców. Wiele firm kultury na tym zyskuje, a także wiele podmiotów, które działają w oparciu o status organizacji pozarządowych - mówił w sobotę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od soboty obowiązują nowe wytyczne dot. wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Zobacz, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 21:40
- Od soboty 25 lipca zmieniają się zasady związane z zachowaniem dystansu społecznego podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych - poinformowało w piątek MKiDN. Zgodnie z nowymi zasadami więcej osób będzie mogło uczestniczyć m.in. w wydarzeniach organizowanych na stadionach.
rozwiń zwiń