X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja "wybiela" pakt Ribbentrop-Mołotow. Ostra odpowiedź polskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 19:05
W rocznicę podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow rosyjskie MSZ wydało oświadczenie, w którym oznajmiło, że sojusz z Niemcami to jedynie efekt odrzucenia przez Zachód zabiegów Kremla, by zbudować antyhitlerowską koalicję. W odpowiedzi polskie MSZ przypomniało o zbrodniczym wymiarze układu ZSRR i III Rzeszy.
Podpisanie Paktu Ribbentrop-Mołotow
Podpisanie Paktu Ribbentrop-MołotowFoto: PAP/ITAR-TASS/Nikolai Akimov

putin_1200.jpg
"Prowadzi się ją suwerennie, albo jest się przedmiotem rozgrywania". Prof. Reginia-Zacharski o polityce historycznej

"Fakty! Sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji był jedynie ostatnim z długiej listy paktów zawartych między Hitlerem i zachodnimi mocarstwami w przededniu II wojny światowej. Został podpisany tylko dlatego, że Zachód wielokrotnie odtrącał sowieckie próby zbudowania antyhitlerowskiej koalicji" - dowodziło MSZ Federacji Rosyjskiej na Twitterze.

Na odpowiedź strony polskiej nie trzeba było długo czekać. "»Zapomnieliście« nadmienić, że w wyniku paktu 17 września sowieccy żołnierze przyłączyli się do nazistowskich Niemiec w agresji na Polskę" - napisał resort na Twitterze. "52 proc. terytorium Polski i 13 milionów mieszkańców znalazło się pod sowiecką okupacją i stali się obiektem represji i morderstw" - podkreślono.

Podpisanie paktu

81 lat temu, 23 sierpnia 1939 r., przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw: minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych Wiaczesław Mołotow, podpisali w Moskwie w obecności Stalina sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski.

tvp.info/pkur

Czytaj także

"Próbuje reanimować stalinowską wizję historii". IPN o artykule Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 17:27
Prezydent Rosji nie po raz pierwszy próbuje reanimować stalinowską wizję historii najnowszej - oświadczył w piątek IPN, odnosząc się do najnowszego artykułu Władimira Putina dotyczącego II wojny światowej. Podkreślił, że Putin próbuje lansować propagandę z czasów Stalina i Breżniewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Putin kilkakrotnie wychodził z kłamliwymi tezami na temat II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 21:10
- Prezydent Rosji Władimir Putin w ciągu ostatniego półrocza kilkakrotnie wychodził z kłamliwymi tezami na temat II wojny światowej. My podajemy prawdę historyczną wszędzie, gdzie jest to możliwe - tak prezydent Andrzej Duda odniósł się do artykułu Putina opublikowanego m.in. na stronie internetowej Kremla.
rozwiń zwiń