X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nauka hybrydowa lub zdalna". Szef MEN o powrocie do szkół w miejscach, gdzie jest więcej zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 10:18
- W powiatach, gdzie przed rozpoczęciem roku szkolnego jest trudna sytuacja epidemiologiczna, powiatowy inspektor sanitarny powinien wydać pozytywną opinię bądź dla nauczania hybrydowego, bądź zdalnego - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

W RMF FM minister edukacji był pytany, kto będzie decydował, czy uczniowie pójdą do szkół, czy będą mieć zajęcia hybrydowe lub zdalne.

piontkowski 1200 pap.jpg
Minister edukacji: powrót do normalności w szkołach to najważniejsze zadanie

- W przytłaczającej większości uczniowie wrócą do tradycyjnych, stacjonarnych zajęć. Natomiast tam, gdzie jest trudniejsza sytuacja epidemiologiczna, gdzie jest więcej zachorowań, decyzja będzie należała do powiatowego inspektora sanitarnego - przekazał Piontkowski.

Dopytywany, czy zgodę będzie wyrażał burmistrz czy sanepid, poinformował, że dyrektor szkoły będzie wnosił o zmianę systemu nauczania i musi mieć zgodę organu prowadzącego oraz pozytywną opinię powiatowego inspektora sanitarnego.

Czytaj również:

Nauka w czerwonych strefach

Na uwagę, że według epidemiologa Pawła Grzesiowskiego w czerwonych strefach nauka powinna być hybrydowa lub zdalna, szef MEN stwierdził, że w takich strefach inspektor sanitarny powinien szczególnie przyjrzeć się sytuacji.

- Jeśli przed rozpoczęciem roku szkolnego jest tam trudna sytuacja epidemiologiczna, mogłoby być zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, powinien wyrazić pozytywną opinię bądź na nauczanie hybrydowe, bądź zdalne. W tych powiatach, w których jest zwiększone zagrożenie epidemiologiczne, inspektor sanitarny powinien wydać pozytywną opinię dla innego systemu nauczania - oświadczył.

dr-Michał-Sutkowski.jpg
Dr Michał Sutkowski: chore dziecko nie może iść do szkoły. To warunek podstawowy

Dodał, że inspektor sanitarny będzie na bieżąco decydował o trybie nauczania szkół wraz ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych

Piontkowski stwierdził też, że w żółtej lub czerwonej strefie dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych.

Zapytany, czy w związku z epidemią nie ma masowego odchodzenia nauczycieli na urlopy dla poratowania zdrowia, odpowiedział, że na razie resort nie ma takich sygnałów i co roku jest grupa nauczycieli, która korzysta z tego uprawnienia.

Odnosząc się do postulatu darmowych szczepionek przeciwko grypie dla nauczycieli, poinformował, że jest to decyzja ministra zdrowia. - Będziemy o tym rozmawiać - zapewnił.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podobnie jak przed pandemią". Szef MEN o tym, jak będą działały świetlice szkolne

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 23:05
- Świetlice szkolne będą funkcjonowały podobnie jak przed pandemią. Tam trzeba starać się zachowywać, w miarę możliwości, mniejsze zagęszczenie - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: powrót do normalności w szkołach to najważniejsze zadanie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:27
- Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie mówił, że w wielu dziedzinach musimy próbować wrócić do normalności. Tak samo jest w szkołach. W tej chwili jest to zdecydowanie najważniejsze zadanie - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, mówiąc o powrocie do nauki stacjonarnej.
rozwiń zwiń