X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy ocenili działalność prezydenta. Wzrosło poparcie dla Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:15
56 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy, negatywną opinię wyraziło 38 proc. - wynika z sierpniowego sondażu CBOS. Zadowolenie z działalności prezydenta wyraża zdecydowana większość zwolenników PiS.
Pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się ogromna większość jego elektoratu z II tury wyborów prezydenckich
Pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się ogromna większość jego elektoratu z II tury wyborów prezydenckichFoto: twitter.com/@AndrzejDuda2020
duda 1200 shutterstock.jpg
Zadowoleni z pierwszej kadencji. Polacy o motywach głosowania na Andrzeja Dudę

W stosunku do sondażu z lipca odsetek zadowolonych z prezydentury Andrzeja Dudy wzrósł o 3 punkty procentowe. O 2 punkty procentowe spadł natomiast odsetek ankietowanych oceniających ją negatywnie. 6 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć" (spadek o 1 pkt proc.) na pytanie o ocenę działalności prezydenta.

Czytaj także:

CBOS wskazuje, że zadowolenie z działalności prezydenta wyraża zdecydowana większość zwolenników PiS, respondentów o poglądach prawicowych oraz najbardziej zaangażowanych w praktyki religijne (uczestniczących w nich kilka razy w tygodniu). Ponadto - według ośrodka - w większym stopniu niż inni pozytywnie oceniają ją także badani uczestniczący w praktykach religijnych nie rzadziej niż raz w miesiącu, starsi respondenci (55+), mieszkańcy wsi, osoby mające wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe i uzyskujące niskie dochody w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym (poniżej 1500 zł).

"Natomiast opiniami negatywnymi wyróżniają się potencjalni wyborcy ugrupowań opozycyjnych, zwłaszcza Lewicy i KO, badani deklarujący lewicową orientację polityczną, niepraktykujący religijnie, mieszkańcy największych miast, najlepiej wykształceni, uzyskujący wysokie dochody per capita, a także osoby źle oceniające swoją sytuację materialną oraz mające mniej niż 35 lat" - zauważa CBOS.

Z badania wynika ponadto, że pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się ogromna większość jego elektoratu z II tury wyborów prezydenckich, natomiast wśród głosujących wówczas na Rafała Trzaskowskiego dominują głosy krytyki.

***

CBOS przeprowadził sondaż w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Badanie zrealizowano od 18 do 27 sierpnia w grupie 1149 osób.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zjednoczona Prawica cały czas na czele rankingów poparcia. Duża przewaga nad Koalicją Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 13:56
Zjednoczona Prawica utrzymuje prowadzenie w sondażach poparcia. Na koalicję pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości oddałoby głos ponad 40 proc. Polaków - wynika z badania Social Changes dla wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Ruchy Trzaskowskiego i Hołowni z niskim poparciem

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 19:27
Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 38 proc. wyborców, KO - 23, Lewica - 6 proc., nowe ruchy "Polska 2050" Szymona Hołowni i "Nowa Solidarność" - po 5 proc., Konfederacja - 4 proc., a PSL-Kukiz'15 - 3 proc. - to wyniki sierpniowego sondażu Kantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokaźna przewaga PiS, opozycja w tyle. Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 17:25
Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami cieszy się poparciem 44 proc. badanych, Koalicja Obywatelska - 19 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Nad progiem wyborczym znalazła się jeszcze Konfederacja, na którą chce głosować 8 proc. ankietowanych.
rozwiń zwiń