X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mniejsza liczba ministerstw. Jacek Sasin zdradza szczegóły nadchodzącej rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 14:40
- W najbardziej ograniczonej wersji, po rekonstrukcji rządu, mielibyśmy 11-12 resortów, może bliżej 15. Ostateczne ustalenia zapadną po rozmowach z koalicjantami, one nabiorą nowego tempa we wrześniu. Zapewniam, że nie pokłócimy się o stołki - powiedział w telewizji wPolsce.pl wicepremier Jacek Sasin.
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej Prawicy Foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News
  • W telewizji internetowej wPolsce.pl Sasin zaznaczył, że są różne koncepcje dotyczące rekonstrukcji i nowego modelu rządu
  • Jak mówił, chodzi o to, aby procesy decyzyjne były bardziej skonsolidowane
  • - Stąd pomysł skonsolidowania resortów tak, aby ostatecznie było ich kilkanaście. Dzisiaj to jest 21 resortów, w tej najbardziej ograniczonej wersji (byłoby to) 11-12 resortów, być może bliżej 15 - powiedział

Minister zaznaczył, że jeszcze nie zapadły ostateczne ustalenia co kształtu rządu po rekonstrukcji i decyzje te będą zależne od rozmów w gronie koalicjantów tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy. - One nabiorą, po zakończeniu wakacji właśnie we wrześniu, nowego tempa - zapowiedział.

- Mogę zapewnić, że Zjednoczona Prawica nie pokłóci się, nie pokłócimy się o stołki, jak to się mówi, nie pokłócimy się o wpływy w rządzie, o to, kto będzie za co odpowiadał. Ta dyskusja może być czasami gorąca i pewnie będzie - powiedział Sasin.

Posiedzenie rządu KPRM-663.jpg
Rekonstrukcja rządu. Szef KPRM podał prawdopodobny termin

"Nie ma alternatywy dla rządów Zjednoczonej Prawicy"

Minister podkreślił, że efektem negocjacji, nawet jeśli będą trudne, nie będzie pokłócenie się czy rozejście się koalicjantów. - Nie ma alternatywy dla rządów Zjednoczonej Prawicy, wybory odbyły się niespełna rok temu, one przesądziły, że w tej kadencji Zjednoczona Prawica będzie dzierżyć ster rządu - powiedział Sasin.

Zaznaczył, że jeśli nawet obozowi władzy uda się pozyskać jakieś wsparcie z ław opozycji, to nie kosztem dotychczasowych koalicjantów.

Czytaj także:

- Jakieś rozmowy instytucjonalne nie są w tej chwili prowadzone, natomiast jesteśmy otwarci na każdego posła, czy grupę posłów, którzy chcieliby przyłączyć się do Zjednoczonej Prawicy, jesteśmy gotowi na rozmowę, tego typu sygnały różne pojawiają się, o chęci podejmowania tego typu rozmów. Więc być może takie wzmocnienie mogłoby nastąpić, ale w żadnym wypadku nie po to, żeby eliminować kogokolwiek z dotychczasowego grona Zjednoczonej Prawicy - powiedział Sasin.

Przyznał, że konsekwencją rekonstrukcji rządu będzie ograniczenie liczby ministerstw, nad którymi nadzór będą sprawowali koalicjanci PiS. Ale - jak zaznaczył Sasin - będą to większe ministerstwa, posiadające więcej kompetencji.

East News Jarosław Kaczyński 1 1200.jpg
PiS szykuje ofensywę programową. Wiemy, jak będzie wyglądać

Wkrótce powrót Jarosława Gowina?

Sasin był pytany, czy liderzy Solidarnej Polski i Porozumienia - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin zgodzą się, by jako koalicjanci pozostało im po jednym resorcie, a nie jak do tej pory po dwa.

- To będzie przedmiotem rozmów koalicyjnych, one na pewno nie będą łatwe, ale przewiduję, że ostatecznie ten efekt będzie zadowalający dla wszystkich. Bo przecież nowe (resorty), po jednym resorcie, ale w przypadku konsolidacji to będą też inne resorty, posiadające więcej kompetencji, odpowiadające za większe obszary. W związku z tym ten faktyczny udział w sprawowaniu władzy, w odpowiedzialności za Polskę będzie pewnie porównywalny - powiedział Sasin.

Tylko u nas:

Wyraził też przekonanie, że dobrym rozwiązaniem byłby powrót do rządu lidera Porozumienia Jarosław Gowina. - Dzisiaj wydaje się, że ten powrót byłby oczekiwany - stwierdził.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Będą korekty w zarządzaniu". Poseł PiS o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:00
- Mamy pięcioletnie doświadczenie i mamy obowiązek, by opierać się na nim, wprowadzając pewne korekty w zarządzaniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PO Michał Jaros.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: państwo polskie zdało egzamin w czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 10:07
- Trudno mi oceniać samego siebie, ale generalnie sądzę, że państwo polskie, jako całość, zdało dobrze egzamin z leczenia ludzi w czasach koronawirusa, pomimo wielu tragicznych sytuacji, które się zdarzyły - ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromna strata dla rządu i dla mnie". Premier o odejściu Łukasza Szumowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 10:44
- Odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia jest ogromną stratą zarówno dla rządu jak i dla mnie, ponieważ to on świetnie opracowywał procedury i zmieniał procesy, które szybko musiały być dostosowane do sytuacji epidemii koronawirusa - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń