X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Musi najpierw sam zdecydować". Emilewicz o powrocie Gowina do rządu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 18:19
- To Jarosław Gowin musi najpierw zdecydować, czy chce wracać do rządu, taka też musi być decyzja koalicji – powiedziała w niedzielę w Poznaniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju była pytana przez dziennikarzy o taką ewentualność przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/Mateusz Marek

Liderzy PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia spotkają się w poniedziałek, aby kontynuować negocjacje nowej umowy koalicyjnej i rozmawiać o rekonstrukcji rządu. Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że rozmowy dotyczą raczej programu, a nie personaliów.

pis 1200.jpg
Liderzy PiS i Zjednoczonej Prawicy rozmawiali o nowej umowie koalicyjnej. "Zrobiono bardzo dobry grunt"

- Dzisiaj rozmowy toczą się na temat priorytetów programowych, na temat agendy jesienno-zimowej. W mniejszym stopniu rozmawia się o personaliach, w większym o programie. Do tego programu będzie dostosowany przyszły kształt rządu. Dyskusja trwa, jest otwarta. Mamy nadzieję, i to jest ważne, żeby ona się szybko zakończyła – wyborcy oczekują od nas sprawnego zarządzania. Wierzę, że te priorytety programowe zostaną ustalone, zapowiedziana rekonstrukcja się wydarzy i przystąpimy do dalszej, intensywnej pracy – powiedziała wicepremier.

Dwóch ministrów

- Premier Jarosław Gowin zdecydował o odejściu z rządu, rekomendował mnie na wicepremiera wiosną tego roku. To on najpierw musi zdecydować, czy chce powrócić do rządu. Jeśli taka będzie jego wola, taka decyzja koalicji – na pewno w tym rządzie się znajdzie – dodała Jadwiga Emilewicz.

Czytaj także:

Pytana o to, czy w razie powrotu Gowina do rządu w Radzie Ministrów znajdzie się miejsce i dla niej, odpowiedziała, że na razie Porozumienie ma dwóch ministrów w rządzie i tak zapewne powinno pozostać.

zjednoczona prawica 1200 east news.jpg
Mniejsza liczba ministerstw. Jacek Sasin zdradza szczegóły nadchodzącej rekonstrukcji rządu

- Dziś wydaje się, że to jest odpowiednie odzwierciedlenie siły parytetu Porozumienia w rządzie. Ja tego nie rozstrzygam, wielokrotnie mówiłam, że krzesła ministrów to są najgorętsze krzesła w RP – powiedziała.

Pogłoski o odejściu

Jadwiga Emilewicz powtórzyła w niedzielę, że, wbrew pogłoskom, nie jest prawdą, aby miała objąć stanowisko w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Nie ma też prawdy w informacjach o jej przejściu do biznesu.

- To nieupoważnione i nieodpowiedzialne plotki. Biorąc pod uwagę, że jestem regulatorem rzeczywistości gospodarczej, w szczególności ostatnio regulacji związanych z odnawialnymi źródłami energii, mówienie o tym, że wybieram się do jednego z dużych przedsiębiorców, który w tej chwili prowadzi transformację energetyczną u siebie, jest bardzo krzywdzące – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Gowin free flick kprm-663.jpg
"Poważnie myśli o powrocie do rządu". Publicystka o Jarosławie Gowinie

Szefowa lokalnych struktur

W niedzielę w Poznaniu Emilewicz została wybrana na szefową lokalnych struktur Porozumienia.

Porozumienie ma w swoich szeregach 18 posłów i 2 senatorów. Szefem partii jest b. wicepremier i b. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gotowość do realizacji ambitnego programu reform". Jasna deklaracja Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 21:14
Porozumienie Jarosława Gowina deklaruje gotowość do "realizacji ambitnego programu reform Polski" w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy - głosi stanowisko ugrupowania byłego wicepremiera przyjęte na wtorkowym posiedzeniu prezydium zarządu krajowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikt nie rozmawia o tym, że koalicja się rozpadnie". Politolog o planowanej rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 11:39
- Nikt nie rozmawia o tym, że koalicja Zjednoczonej Prawicy się rozpadnie, bo partie Zbigniewa Ziobro i Jarosława Gowina nie są w stanie zrobić niczego w pojedynkę na scenie politycznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Magdalena Nowak-Paralusz, politolog.
rozwiń zwiń