X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie zapewnili urządzeń, podnieśli kary. Warszawa ma za mało parkomatów w nowych strefach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 16:22
"7 września Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) w Warszawie powiększyła się o 7,8 tys. wyznaczonych miejsc postojowych" - podaje Zarząd Dróg Miejskich. - Jej powiększeniu nie towarzyszy jednak oczekiwany wzrost liczby parkomatów - narzekają mieszkańcy Woli i Pragi Północ.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sinuswelle / Shutterstock.com

Nowa strefa na Woli objęła teren pomiędzy ul. Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia wraz z ul. Grabowską. Na Pradze strefa składa się z obszaru Starej i Nowej Pragi bez Szmulowizny i okolic pl. Hallera. Do strefy włączono 117 nowych ulic o łącznej długości 68 km.

1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Strefy bez aut? Jak rozładować korki na ulicach polskich miast?

Problem parkomatów

- Na nowym obszarze SPPN, w dniu jej utworzenia, znajdowało się do 70 parkomatów - informuje Zarząd Dróg Miejskich Warszawy (ZDM). - Docelowo liczba ta ma wzrosnąć do 248 - dodaje rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Na pytanie portalu PolskieRadio24.pl o zasadność ustanowienia stref przed zapewnieniem odpowiedniej liczby urządzeń do zakupu biletów ZDM odpowiedziało, iż parkomat nie jest jedynym sposobem zakupu biletu. - Chcemy zmierzać w kierunku elektronicznych zakupów biletów. Do dyspozycji kierowców są dwie aplikacje ułatwiające opłatę za parking - MobiParking oraz moBILET - wyjaśnia rzecznik.

Wzorem dla płatności mobilnych ma być system rowerów miejskich Veturilo. - To prawda, profil użytkownika Veturilo różni się od profilu kierowcy, ale system ten sprawdza się, chcemy go rozszerzyć - tłumaczy ZDM. 

Dostawiane parkomaty mają odpowiedzieć na zgłaszane potrzeby mieszkańców, jednak ich zagęszczenie na peryferiach dwóch dzielnic różnić się będzie od zagęszczenia ich centrów. - Peryferia to miejsca, z których korzystają przede wszystkim mieszkańcy posługujący się abonamentem. Ma on obejmować miejsca parkingowe w promieniu około 250 metrów od miejsca zamieszkania - mówi rozmówca PR24.pl. Roczny abonament wynosi 30 zł, do wtorku do godz. 14 ZDM wydało 5 919 abonamentów dla mieszkańców obydwu dzielnic.

Wyższe kary

Tego samego dnia zaczęła także obowiązywać podwyższona kara dla kierowców, którzy nie zapłacili za parking. "Zamiast dotychczasowych 50 zł parkowanie na gapę będzie kosztować 250 zł lub 170 zł, jeśli kara zostanie opłacona w ciągu tygodnia" - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. 

Czytaj także:

- Na mój wniosek radni podnieśli stawkę do poziomu bliskiego maksymalnemu dopuszczalnemu przez ustawę, aby ograniczyć takie zachowania do minimum. Nie może być tak, że kara za brak opłaty parkingowej jest kilkukrotnie niższa niż kara za brak biletu w komunikacji miejskiej - mówił Rafał Trzaskowski.

Nowe ceny biletów

Na pytanie o możliwy wzrost cen biletów parkingowych ZDM odpowiedziało, że to pytanie do Rafała Trzaskowskiego i radnych. - To jest jednak kwestia "kiedy", nie "czy" - dodał rzecznik, przywołując wcześniejsze wypowiedzi prezydenta Warszawy. 

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od 1 września nowe przepisy dotyczące homologacji pojazdów. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 22:10
- Wprowadzenie surowszych wymagań w stosunku do rynku samochodowego i przyczep oraz indywidualne dopuszczenie pojazdów specjalnych do ruchu przewidują nowe przepisy, które wejdą w życie 1 września 2020 r. - poinformował Instytut Transportu Samochodowego (ITS).
rozwiń zwiń