X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwa spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 11:04
W poniedziałek po godz. 10 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi. Premier ma zaprezentować m.in. informacje nt. aktualnego rozwoju sytuacji i pomysły na wsparcie Białorusinów.
W KPRM rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. sytuacji na Białorusi
W KPRM rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. sytuacji na Białorusi Foto: PAP/Leszek Szymański

Na spotkaniu w Kancelarii szefa rządu swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych i koła w Sejmie. To już drugie tego typu spotkanie, poprzednie odbyło się 26 sierpnia. W rozmowach uczestniczą także szef MON Mariusz Błaszczak i szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował PAP, że w trakcie spotkania premier i przedstawiciele rządu zaprezentują aktualny rozwój sytuacji oraz wydarzeń na Białorusi, a także działania podejmowane przez polski rząd na rzecz pomocy i wspierania społeczeństwa obywatelskiego i wolnych mediów na Białorusi.

pap białoruś1200.jpg
Protesty na Białorusi. W Mińsku milicja zatrzymała ponad 400 osób

Ryszard Terlecki i wicemarszałek Senatu Marek Pęk reprezentują klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele KO, w tym: posłowie Adam Szłapka i Barbara Nowacka, przedstawiciele klubu Lewicy: Wanda Nowicka, Andrzej Szejna i Maciej Konieczny. 

Przedstawicielem PSL-Kukiz'15 jest senator Michał Kamiński. Z kolei z koła Konfederacji przybyli: poseł Robert Winnicki, Jakub Kulesza oraz Janusz Korwin-Mikke.

Tematem Białoruś

Od wielu tygodni na Białorusi trwają protesty, które rozpoczęły się w dniu wyborów prezydenckich 9 sierpnia, i w których według oficjalnych danych ubiegający się o reelekcję Alaksandr Łukaszenka miał zdobyć 80,1 proc., a kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska - 10,1 proc. głosów. Wielu Białorusinów uważa, że wynik wyborów został sfałszowany, a Łukaszenka nie powinien obejmować stanowiska prezydenta kraju. 

twitter/AS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: chcemy zaproponować pakiet gospodarczy i ruch bezwizowy dla Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 15:54
- Wszyscy zgadzamy się, że na Białorusi powinny odbyć się wolne wybory, apelujemy o uwolnienie wszystkich więźniów politycznych, chcemy też dla narodu białoruskiego zaproponować ofertę gospodarczą - powiedział w piątek w Lublinie po szczycie Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swiatłana Cichanouska w Polsce. "Reżim Łukaszenki jest w agonii"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 08:00
Przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, gościła w Polsce. Dziękowała Polakom za pomoc udzielaną Białorusinom, którzy protestują przeciwko fałszerstwom wyborczym.
rozwiń zwiń