X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sakiewicz o aktywistach LGBT: mają takie same prawa, ale nie są ponad nimi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 11:06
- Mają prawo do życia i do swojej aktywności. Ale nie mogą łamać prawa i nie są ponad nim - mówił w audycji Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie".
nz Tomasz Sakiewicz, red. naczelny Gazety Polskiej
n/z Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej"Foto: PR24/TB

Politycy polskiej opozycji podczas debaty na temat samorządności w Polsce na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego skarżyli się na sytuację w kraju. Dyskusja toczyła się wokół przygotowanego raportu, w którego projekcie eurodeputowani komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i praw wewnętrznych (LIBE) wskazywali na ciągłe pogarszanie się w Polsce stanu demokracji, rządów prawa i praw podstawowych.

Saryusz-Wolski_1200.jpg
"Celem jest osłabienie Polski i zmiana władzy". Saryusz-Wolski o debacie w PE o praworządności

W tekście skoncentrowano się "na nieustannie pogarszającej się sytuacji w Polsce w zakresie funkcjonowania systemu legislacyjnego i wyborczego, niezależności sądownictwa i praw sędziów oraz ochronie praw podstawowych". Głosowanie całego PE w sprawie raportu zaplanowane jest na piątek.

Europoseł Beata Mazurek zwróciła uwagę na apel posła Andrzeja Halickiego, który "mówił, że będzie zachęcał wszystkich europarlamentarzystów z EPP (ang. European People's Party - Europejskiej Partii Ludowej), żeby za tym zafałszowanym, nieprawdziwym raportem zagłosowali".

Zobacz także:

Pytania o źródło prawa

EN_sławomir_nowak1200.jpg
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2582721,CBA-zabezpieczylo-ponad-4-miliony-zlotych-w-gotowce-Pochodza-z-przestepstw-korupcyjnych-Nowaka

Komentując te słowa, Tomasz Sakiewicz ocenił, że to debata na poziomie filozoficznym - o źródłach prawa. - W społeczeństwie liberalnym źródłem prawa jest samo społeczeństwo, czyli ludzie. W społeczeństwie konserwatywnym źródłem prawa są podstawowe wartości oraz społeczeństwo - tłumaczył. - Czyli Andrzej Halicki doszedł do wniosku, że istnieją jednak wartości objawione, tyle tylko, że nie są to wartości chrześcijańskie, lecz marksistowskie - ocenił redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie".

- W traktacie europejskim nie ma mowy, żeby ingerować w polski system ustroju czy nasze poglądy. Tam jest mowa o bardzo podstawowych prawach człowieka, które w Polsce są lepiej zabezpieczone niż w innych krajach na Zachodzie - stwierdził Sakiewicz.


Posłuchaj
21:18 PR24_MPLS 2020_09_15-10-07-59.mp3 Tomasz Sakiewicz o odbywającej się w Parlamencie Europejskim debacie nt. praworządności w Polsce (Temat dnia/Gość PR24)

 

Podsumowując debatę na temat ideologii i praw osób LGBT w Polsce, gość audycji ocenił, że mają oni zapewnione takie same prawa. - Mają prawo do życia i do swojej aktywności. Ale nie mogą łamać prawa i nie są ponad nim - podkreślił.

W audycji mowa była również o toczącej się przed Sądem Najwyższym sprawie ustawy dezubekizacyjnej, a także o nowych wątkach w sprawie Sławomira Nowaka.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 10.09

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześć gmin bez unijnych funduszy? Sakiewicz: absolutne łamanie traktatów, przekroczenie wszelkich norm

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 10:25
- Trzeba wziąć pod uwagę dopuszczalny zakres ingerencji Komisji Europejskiej w sprawy wewnętrzne i wykorzystywanie do tego instrumentów finansowych. Mamy tu do czynienia z całkowitą sferą nielegalności - powiedział Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej", który odniósł się w ten sposób do wypowiedzi unijnej komisarz ds. równości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Iwulski będzie orzekał ws. dezubekizacji w SN. To on skazywał opozycjonistów w PRL

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:13
W środę sprawę dotyczącą dezubekizacji rozstrzygnie Sąd Najwyższy. Przewodniczącym 7-osobowego składu sędziowskiego będzie Józef Iwulski, były żołnierz Wojskowej Służby Wewnętrznej, który w stanie wojennym co najmniej czterokrotnie był w składach sądów skazujących za działalność opozycyjną.
rozwiń zwiń