X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W obronie tradycyjnych wartości. W Warszawie z udziałem prezydenta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 12:05
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł traktem królewskim w Warszawie. Pochód polskich rodzin pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny" wyruszył z Placu Zamkowego do bazyliki św. Krzyża, gdzie odprawiona została msza św. Obrońcy życia podkreślali, że rodzina to Bóg, miłość i wartości.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas Marszu dla Życia i Rodziny
Prezydent RP Andrzej Duda podczas Marszu dla Życia i RodzinyFoto: PAP/Leszek Szymański
1200_marsz_EN.jpg
"Odpowiedź na nasilające się ataki aktywistów LGBT". W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

- Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja ma w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Posłuchaj
00:56 10639402_1.mp3 Warszawa: odbył się wielotysięczny Marsz dla Życia i Rodziny (IAR)

Czytaj także:

Publicysta Grzegorz Górny podkreśla jak ważne jest świadectwo. - Bez rodziny świat nie ma przyszłości, Polska nie ma przyszłości, my nie mamy przyszłości, a jednak rodzina jest jedną z najbardziej zawzięcie atakowanych instytucji na świecie, w tej sytuacji warto pokazać, że warto bronić rodzin - powiedział.

"Bezprecedensowy atak na podstawowe wartości"

Tymoteusz Zych z Instytutu Kultury Prawnej Ordo Iuris zaznacza, że nie możemy pozostać bierni wobec ataków ze strony liberalnych i lewicowych ideologii. 

- Mierzymy się dziś z bezprecedensowym atakiem na to co dla ogromnej większości Polaków jest ważne, na podstawowe wartości - małżeństwo i rodzinę, nie możemy być w tej sytuacji bierni, nasz głos musi być słyszalny - podkreślił.

Jak powiedział Polskiemu Radiu przewodniczy Komisji Wychowania Katolickiego biskup Wojciech Osiał należy wspierać inicjatywy chroniące ludzkie życie oraz rodziny. - To jest wielka rzecz, którą powinniśmy ochronić: zdrowa rodzina, mądra rodzina, to jest skarb i tego powinniśmy bronić - zaznaczył ksiądz biskup.

Marsz zakończy się mszą św. w bazylice świętokrzyskiej, po której ks. Dominik Chmielewski wygłosi konferencję.

ks

Czytaj także

Abp Marek Jędraszewski: pełnia życia jest w małżeństwie i w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 23:50
- Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie. Pełnię życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych, osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski do rodzin w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska straż graniczna: paszport abp. Kondrusiewicza został unieważniony

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:10
"Pański paszport obywatela Białorusi został uznany za nieważny przez organy spraw wewnętrznych" - poinformował Państwowy Komitet Graniczny w piśmie skierowanym do zwierzchnika białoruskich katolików, abp. Tadeusza Kondrusiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flaga LGBT na Giewoncie. W zakopiańskich kościołach przepraszano za profanację krzyża

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:57
We wszystkich kościołach dekanatu zakopiańskiego w poniedziałek odbyły się modlitwy wynagradzające za bluźnierstwa wobec Pana Boga popełniane przez środowiska LGBT i znieważenie krzyża na Giewoncie przez zawieszenie na nim tęczowej flagi.
rozwiń zwiń