Ryszard Terlecki: w środę spotkanie kierownictwa PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy
- W środę 23 września odbędzie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - taką informację przekazał portalowi PolskieRadio24.pl szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Spotkanie będzie dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Odbędzie się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.
2020-09-22, 09:56
Powiązany Artykuł
Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Tematem przyszłość Zjednoczonej Prawicy
Spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy odbyło się wczoraj. Politycy PiS opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami.
Jedynie rzecznik PiS Anita Czerwińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosownym czasie.
Jak ustaliło Polskie Radio, decyzja ma zostać przedstawiona do końca tygodnia.
- Müller: nie ma żadnych decyzji, żeby wcześniejsze wybory były realizowane
- "W tym tygodniu wszystko będzie jasne". Rzecznik rządu o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy
Informację tę potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller, który powiedział dziś w Programie 1 Polskiego Radia, że decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania rządu i jego składu zapadną jeszcze w tym tygodniu.
Minister dodał, że jednym z wariantów branych w jego partii pod uwagę są przedterminowe wybory.
Piotr Müller powiedział, że taki scenariusz jest rozważany w Prawie i Sprawiedliwości. Minister zaznaczył, że dyskusja w partii cały czas się toczy i dlatego nie może jeszcze poinformować o jej wynikach. Zapowiedział jednak, że ostateczne ustalenia opinia publiczna pozna w tym tygodniu.
Ustawa o ochronie zwierząt
W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.
W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.
- Dzisiaj doszło do zerwania koalicji i mamy rząd mniejszościowy - tak w piątek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Według niego, posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko ustawie, zostaną wykluczeni z partii.
Wcześniej politycy Solidarnej Polski zapowiedzieli, że nie poprą też tak zwanej ustawy antycovidowej. Z tego powodu projekt został zdjęty z porządku obrad posiedzenia Sejmu.
REKLAMA
Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl / IAR/agkm
REKLAMA