X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik MZ apeluje: nienoszenie maseczek to lekceważenie stanu zdrowia współobywateli

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 12:10
- Apeluję do społeczeństwa, żeby wszystkich tych, którzy lekceważą zasłanianie nosa i ust, objąć swoistą infamią. To już nawet trudno nazwać egoizmem, to lekceważenie stanu zdrowia współobywateli - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: William.Vaccaro/Shutterstock

Rzecznik MZ podczas konferencji prasowej podkreślił, że w najbliższych dniach nie przewiduje się "drastycznej zmiany sytuacji" i dalej należy się spodziewać wysokiej liczby nowych zakażeń koronawirusem.

1200_koronawirus_EN.jpg
MZ: ponad 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 29 zgonów. Najwięcej przypadków na Mazowszu

- Niestety te wyniki na poziomie dwóch tysięcy i powyżej będziemy obserwować, dlatego że obserwujemy bardzo rozproszone zakażenia. Nie możemy dzisiaj powiedzieć, że mamy jakieś większe ogniska, nie mamy większych ognisk. Jeżeli mamy 336 przypadków z Mazowsza, to nie ma tam ogniska, w którym mielibyśmy 40 czy więcej osób zakażonych. Dominują przypadki rozproszone, małe ogniska, dominują małe zakłady pracy, są małe podmioty medyczne. Są też niestety cały czas jeszcze domy pomocy społecznej – wskazał Andrusiewicz.

Dodał, że przy takim rozproszonym zakażaniu będziemy dalej obserwować wysokie wyniki zakażeń.

Apel rzecznika MZ

Zaapelował po raz kolejny o noszenie maseczek. - To jest apel do społeczeństwa, żeby wszystkich tych, którzy lekceważą zasłanianie nosa i ust, objąć swoistą infamią. To już nawet trudno nazwać egoizmem. Ci, którzy nie noszą masek, nie zachowują dystansu, narażają nas na możliwość zachorowania – powiedział rzecznik.

Czytaj również:

Podkreślił, że takie zachowanie to lekceważenie stanu zdrowia współobywateli.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2006 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 29 chorych.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Działamy z wyprzedzeniem". Rzecznik MZ o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 11:53
- Obecnie w całej Polsce na wszystkich trzech poziomach szpitali jest około 4,5 tys. wolnych łóżek, ale ta liczba wciąż ulega zmianie - wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz i dodał, że przygotowywane w MZ możliwe poszerzenie bazy łóżkowej to "działanie z wyprzedzeniem, działanie, żeby mieć ten bufor w postaci wolnych łóżek".
rozwiń zwiń