more_horiz
Wiadomości

Ostatniej doby wykonano 44 tys. testów. Rzecznik MZ: to najwięcej od początku epidemii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 11:33
Ostatniej doby wykonano 44 tys. testów na wykrycie koronawirusa, wobec 24 tys. we wtorek. Lekarze rodzinni ostatniej doby zlecili 6 224 wymazy - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Ogółem przebadano dotąd 3 533 697 próbek pobranych od 3 381 227 osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Halfpoint/ Shutterstock
pap_niedzielski1200.jpg
Minister zdrowia: zero tolerancji dla nieprzestrzegania obostrzeń i zasad sanitarnych

We wtorek wykonano 24 tys. testów, w poniedziałek ponad 18,3 tys., w niedzielę ponad 25,9 tys., w sobotę ponad 30,5 tys.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zlecili dotąd wykonanie 39 189 testów.Według wtorkowych danych łączna liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 107 319 osób, zmarło 2792 chorych, wyzdrowiało 75 346.

Resort podał w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 tys. 319 osób, zmarło 2792 z nich.

"Strategia testowania na koronawirusa sprawdza się"

- Mamy przekroczony pułap trzech tysięcy zakażeń odnotowanych ostatniej doby. Pozytywną informacją jest informacja o przeprowadzonej liczbie testów, (…) wykonano ich 44 tys. W historii badań (pod kątem koronawirusa-PAP) jeszcze nie mieliśmy takiego pułapu osiągniętego – powiedział mediom rzecznik MZ.

- To świadczy o tym, że strategia testowania przyjęta w ministerstwie zdrowia, w nowej jesiennej strategii walki z COVID-19 się sprawdza. Z samej podstawowej opieki zdrowotnej mieliśmy wczoraj ponad 6 tys. skierowań na badania pod kątem obecności koronawirusa, poprzedniej doby ponad 8 tys. skierowań – dodał.

Jak zaznaczył, ukierunkowanie na badania osób objawowych i zdecydowanie, że także lekarze POZ mogą kierować na badania przynosi efekty w postaci "dość dużej, rosnącej liczby badań".

Podkreślił, że oprócz "smutnej statystyki" trzech tysięcy nowych zakażań, w środę zaraportowano ponad tysiąc osób, które wyzdrowiały.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem