X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strefa czerwona w całym kraju. Przedstawiamy nowe zasady bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:00
Od soboty (24.10.2020) cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. W związku z dużą ilością nowych zakażeń koronawirusem rząd wprowadza też nowe wytyczne dotyczące m.in. uczniów i seniorów. Poinformował o tym na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszyli mu minister zdrowia Adam Niedzielski i minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ERA Foto

- Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane, musimy zahamować przyrosty zakażeń; liczba zachorowań w Polsce zbliża się do 15 tysięcy dziennie; liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tysięcy; 18 tysięcy jest dostępnych - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier stwierdził na konferencji prasowej, że sytuacja epidemiczna nadal jest niedobra i mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że ostatniej doby wykonano ponad 60 tys. testów, a liczba kolejnych osób, u których wykryto zakażenie, zdecydowanie przekroczyła 13 tys.

Mateusz Morawiecki 1200 PAP.jpg
Premier: cała Polska od soboty strefą czerwoną

Wzrost zakażeń

- Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane, dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż jeszcze miesiąc temu. 23 września poziom zachorowań oscylował wokół tysiąca (...) dzisiaj ta liczba zbliża się do 15 tysięcy dziennie - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki przekazał, że obecnie w Polsce liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 przekroczyła 10 tys., a łącznie dostępnych łózek jest 18 tys.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Wszystkie nowe obostrzenia, o których poinformował w piątek premier, będą obowiązywać od soboty 24 października i cała Polska od tego czasu będzie strefą czerwoną.


NAUKA I EDUKACJA

- nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie odbywać się trybie zdalnym
- w godzinach od 8 do 16 młodzież będzie mogła wychodzić tylko pod opieką osoby dorosłej
- szkoły ponadpodstawowe i wyższe będą funkcjonować w trybie zdalnym

KULTURA I SPORT

- wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności
- wydarzenia kulturalne będą mogły odbywać się z maks. udziałem 25 proc. publiczności
- zawieszona zostaje działalność siłowni, basenów, aquaparkówGOSPODARKA

- lokale gastronomiczne będą mogły organizować jedynie dania na wynos przez okres dwóch tygodni, a okres obowiązywania tego obostrzenia może zostać przedłużony
- zawieszona będzie działalność sanatoriów
- w sklepach będą obowiązywały limity 5 osób na 1 kasę w lokalach do 100 m kw, a w lokalach powyżej 100 m kw limit 1 osoby na 15 m kw
- w transporcie publicznym będzie mogło zostać zajętych jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich

ŻYCIE SPOŁECZNE

- będzie obowiązywał zakaz spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych większej liczbie niż pięć osób; wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe

SENIORZY

- będą obowiązywały ograniczenia przemieszczania się seniorów powyżej 70. roku życia, z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych, sprawowania lub uczestniczenia w wydarzeniach kultu religijnego
- uruchomiony zostanie program Korpus Wsparcia Seniorów
- apel premiera o nieprzemieszczanie się i pozostanie w domach dotyczy wszystkich niepracujących seniorów powyżej 70. roku życia

kb, fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 09:00
- Widzimy, co się w tej chwili dzieje w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. Bardzo pokornie podchodzimy do sytuacji związanej z obłożeniem łóżek czy respiratorów. Na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gut: szansę spotkania z osobą zakażającą ma praktycznie każdy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 11:38
- Zbliżamy się do liczby jednego przypadku na 500 osób w populacji. To oznacza, że szanse spotkania osoby zakażającej będzie miał praktycznie każdy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Podkreślił, że tylko od nas zależy, czy pandemia dalej będzie się w kraju rozwijać.
rozwiń zwiń