X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budowa szpitala na Stadionie Narodowym. Szef KPRM: ponad sto zgłoszeń do pracy w ciągu pierwszej godziny

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:00
- W ciągu pierwszej godziny za pośrednictwem strony internetowej szpitalnarodowy.pl zgłosiło się 114 pracowników służby zdrowia gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym; dziękujemy - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk.
Budowa szpitala na Stadionie Narodowym
Budowa szpitala na Stadionie NarodowymFoto: PAP/Paweł Supernak

Michał Dworczyk przekazał podczas konferencji prasowej, że w środę zostanie uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Stadionie Narodowym. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 295 95 00.

Ponadto została uruchomiana strona internetowa szpitalnarodowy.pl, na której osoby zainteresowane pracą lub wolontariatem w tym szpitalu mogą wypełniać wnioski i "zgłaszać się do wsparcia tego projektu".

pap_grodzki1200.jpg
Wiemy, kiedy Senat zajmie się ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19. Grodzki podał datę

"Dziękujemy! 114 zgłoszeń w ciągu pierwszej godziny - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - za pośrednictwem strony" - napisał na Twitterze szef KPRM.

Szpital budowany w pomieszczeniach w koronie Stadionu Narodowego

Wcześniej polityk zaznaczył, że "szpital jest budowany w pomieszczeniach w koronie Stadionu Narodowego". - To duże pomieszczenia po to, żeby personel medyczny miał dostęp do dużej liczby pacjentów. Załatwione zostały wszystkie sprawy formalno-prawne - poinformował.

- Na Stadionie Narodowym trwają dzisiaj prace budowlane. Są dostosowywane sanitariaty dla pacjentów i personelu. Budowane są śluzy, które będą oddzielały chorych od zdrowych, zwożony jest sprzęt - przekazał minister.

Potrzebny personel medyczny

Podczas konferencji został podjęty temat specjalistów potrzebnych do pracy w szpitalu. - To, co jest bardzo dużym wyzwaniem to personel medyczny, łącznie na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego, czyli przede wszystkim lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych - zaznaczył Dworczyk.

"Nie są to namiotowe rozwiązania"

- Dokładnie będziemy przedstawiać informacje na temat środków, które zostały wykorzystane, w późniejszym terminie - poinformował Dworczyk. Podkreślił, że "nie są to namiotowe jakieś rozwiązania", a więc duże koszty są "zrozumiałe". - Większość wyposażenia, czyli respiratory, łóżka będzie wykorzystywana z Agencji Rezerw Materiałowych - przekazał minister.

Czytaj także:

Dworczyk zaznaczył, że szpitale tymczasowe będą powstawały także w innych miejscach. Podkreślił, że jednym z regionów, gdzie szczególnie potrzebny jest tego rodzaju szpital, jest Małopolska. - Jeśli chodzi o personel, to staramy się, aby pozyskiwanie kadry medycznej (...) nie powodowało zakłóceń w pracy normalnych szpitali - przekazał minister.

Podkreślił przy tym, że cieszy się z tego, że "możemy wykorzystać nowe, do tej pory niezaangażowane kadry".

itom

Czytaj także

Kolejny szpital tymczasowy może powstać na Mazowszu. Rzecznik wojewody: trwa analiza dot. lokalizacji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 14:57
- Trwa analiza wariantów dla lokalizacji kolejnego szpitala tymczasowego dla chorych na koronawirusa - przekazała w poniedziałek rzecznik wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz pytana o drugą, po Stadionie Narodowym, lokalizację podobnej placówki na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Premier: stadion PGE Narodowy będzie wkrótce gotowy do nowej roli

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:36
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że wkrótce Stadion PGE Narodowy "będzie gotowy do nowej roli".
rozwiń zwiń