Budowa szpitala na Stadionie Narodowym. Szef KPRM: ponad sto zgłoszeń do pracy w ciągu pierwszej godziny

- W ciągu pierwszej godziny za pośrednictwem strony internetowej szpitalnarodowy.pl zgłosiło się 114 pracowników służby zdrowia gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym; dziękujemy - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk.

2020-10-21, 18:00

Budowa szpitala na Stadionie Narodowym. Szef KPRM: ponad sto zgłoszeń do pracy w ciągu pierwszej godziny

Michał Dworczyk przekazał podczas konferencji prasowej, że w środę zostanie uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Stadionie Narodowym. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 295 95 00.

Ponadto została uruchomiana strona internetowa szpitalnarodowy.pl, na której osoby zainteresowane pracą lub wolontariatem w tym szpitalu mogą wypełniać wnioski i "zgłaszać się do wsparcia tego projektu".

Powiązany Artykuł

pap_grodzki1200.jpg
Wiemy, kiedy Senat zajmie się ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19. Grodzki podał datę

"Dziękujemy! 114 zgłoszeń w ciągu pierwszej godziny - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - za pośrednictwem strony" - napisał na Twitterze szef KPRM.

Szpital budowany w pomieszczeniach w koronie Stadionu Narodowego

Wcześniej polityk zaznaczył, że "szpital jest budowany w pomieszczeniach w koronie Stadionu Narodowego". - To duże pomieszczenia po to, żeby personel medyczny miał dostęp do dużej liczby pacjentów. Załatwione zostały wszystkie sprawy formalno-prawne - poinformował.

REKLAMA

- Na Stadionie Narodowym trwają dzisiaj prace budowlane. Są dostosowywane sanitariaty dla pacjentów i personelu. Budowane są śluzy, które będą oddzielały chorych od zdrowych, zwożony jest sprzęt - przekazał minister.

Potrzebny personel medyczny

Podczas konferencji został podjęty temat specjalistów potrzebnych do pracy w szpitalu. - To, co jest bardzo dużym wyzwaniem to personel medyczny, łącznie na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego, czyli przede wszystkim lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych - zaznaczył Dworczyk.

"Nie są to namiotowe rozwiązania"

- Dokładnie będziemy przedstawiać informacje na temat środków, które zostały wykorzystane, w późniejszym terminie - poinformował Dworczyk. Podkreślił, że "nie są to namiotowe jakieś rozwiązania", a więc duże koszty są "zrozumiałe". - Większość wyposażenia, czyli respiratory, łóżka będzie wykorzystywana z Agencji Rezerw Materiałowych - przekazał minister.

Czytaj także:

Dworczyk zaznaczył, że szpitale tymczasowe będą powstawały także w innych miejscach. Podkreślił, że jednym z regionów, gdzie szczególnie potrzebny jest tego rodzaju szpital, jest Małopolska. - Jeśli chodzi o personel, to staramy się, aby pozyskiwanie kadry medycznej (...) nie powodowało zakłóceń w pracy normalnych szpitali - przekazał minister.

Podkreślił przy tym, że cieszy się z tego, że "możemy wykorzystać nowe, do tej pory niezaangażowane kadry".

itom

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej