X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje biskup Józef Zawitkowski. Miał 81 lat

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:13
W wieku 81 lat zmarł biskup Józef Zawitkowski, biskup senior, a wcześniej biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Informacja została przekazana w mediach społecznościowych Episkopatu Polski. Wkrótce zostaną podane terminy uroczystości pogrzebowych.
Bp Józef Zawitkowski
Bp Józef ZawitkowskiFoto: Karol Porwich/East News

"W wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci" - napisano na Twitterze Episkopatu.

śmierć 1200 shutterstock.jpg
Zmarł biskup Jan Niemiec. Miał 62 lata

Biskup Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 roku we wsi Wał w parafii Żdżary. Został wyświęcony na kapłana 20 maja 1962 roku w Warszawie. 26 maja 1990 roku został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 roku w Łowiczu.

Czytaj również:

25 marca 1992 roku został mianowany biskupem pomocniczym nowo utworzonej diecezji łowickiej. Od 9 grudnia 2013 roku był biskupem seniorem.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kard. Stanisław Dziwisz: Kościół potrzebuje oczyszczenia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 23:38
- Kościół potrzebuje przejrzystości i oczyszczenia nie tylko teraz, ale zawsze. Takim papieżem był Jan Paweł II. On wzywał do oczyszczenia - powiedział we wtorek abp senior archidiecezji krakowskiej kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem". Biskupi wzywają do dialogu społecznego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 19:48
Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i poszanowania godności każdego człowieka - napisali w środę biskupi w apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która obradowała 28 października.
rozwiń zwiń