X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie mają prawa odmówić udzielania odpowiedzi". Hajdasz o traktowaniu części dziennikarzy przez Strajk Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 11:29
- Za chwilę się okaże, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Audio
  • Jolanta Hajdasz o traktowaniu dziennikarzy przez służby porządkowe i Strajk Kobiet (Temat dnia/Gość PR24)
Dziennikarze TVP, Gazety Polskiej i Telewizji Republika nie zostali wpuszczeni na konferencję prasową w siedzibie Strajku Kobiet
Dziennikarze TVP, "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika nie zostali wpuszczeni na konferencję prasową w siedzibie Strajku KobietFoto: PAP/Radek Pietruszka

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP na swojej stronie opublikowało w ostatnich dniach wiele protestów po incydentach związanych z niewłaściwym traktowaniem dziennikarzy. Po niewpuszczeniu dziennikarki TVP do siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet apelowano do "organizacji działających publicznie o zapewnienie dziennikarzom godnych i niezagrażających ich życiu i zdrowiu warunków pracy". Kolejny apel dotyczył zatrzymania fotoreporterki Agencji RATS, która została zatrzymana przez policję podczas protestu pod siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki.

lempart EN 663.jpg
"Gazeta Polska": datki na Strajk Kobiet płyną na prywatne konto Marty Lempart

We wtorek na konferencję prasową w siedzibie OSK nie zostali wpuszczeni dziennikarze zarówno TVP, jak i "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika.

Czytaj także:

Jolanta Hajdasz skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 te sytuacje. - Strajkowi Kobiet przestali odpowiadać dziennikarze mediów publicznych. (...) Za chwilę okaże się, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa wejścia i zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - oceniła.


Posłuchaj
24:38 PR24_MPLS 2020_11_25-10-33-20.mp3 Jolanta Hajdasz o traktowaniu dziennikarzy przez służby porządkowe i Strajk Kobiet (Temat dnia/Gość PR24)

 

Przypomniała przy tym, że OSK jest organizacją publiczną, a jednym z obowiązków dziennikarzy jest ujawnianie i dociekanie prawdy.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Jolanta Hajdasz (CMWP SDP)

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 10.33

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jastrzębowski o Strajku Kobiet: wielkim plusem dla PiS jest to, że prowadzi go Marta Lempart

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:40
- Wiele kobiet nigdy nie zgodzi się na to, aby reprezentował je ktoś taki jak Marta Lempart. Dla PiS niezmiernie wielkim plusem jest to, że to właśnie ona prowadzi strajki - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (publicysta). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z odklejeniem od rzeczywistości". Publicysta o proteście Strajku Kobiet przed MEN

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 11:15
- Uczestnicy krzyczeli, że to jest ich ministerstwo. Na jakiej podstawie wznosili takie hasła? Czy uważają, że tylko ich poglądy powinny być propagowane? Nie widzę do tego przesłanek – powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". - Podstawowym argumentem w protestach zaczynają być emocje - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To niepokojące". Poseł KO o zatrzymaniu fotoreporterki podczas protestu przed MEN

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 19:53
- To celowe i konsekwentne niszczenie autorytetu formacji, która cieszyła się kiedyś wysokim społecznym zaufaniem - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej, komentując zatrzymania podczas protestów.
rozwiń zwiń