more_horiz
Wiadomości

Wiatr, oblodzenie dróg i marznące opady. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 23:20
IMGW wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla woj. dolnośląskiego, silnym wiatrem dla części woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz marznącymi opadami dla woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i części woj. mazowieckiego.
Gołoledź na drogach
Gołoledź na drogachFoto: R. Rose/ Shutterstock

W województwie dolnośląskim synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna może tam wynieść od około -1 st. C do -3 st. C, a temperatura minimalna gruntu do około -4st. C.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Tatry zima mgła sh f 1200.jpg
Silny mróz na południu Polski. Jest ostrzeżenie IMGW

Silny wiatr

W województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i części województwa mazowieckiego synoptycy przewidują natomiast wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Z kolei w części województw - śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego - w rejonach podgórskich przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h i osiągającego miejscami w porywach w piątek do 80 km/h.

Zagrożenie zdrowia oraz życia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. 

ms

Zobacz także

Zobacz także