X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wynik szczytu UE to sukces polskiego rządu. Tak uważają nawet wyborcy KO

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 07:47
Niemal 60 proc. ankietowanych uważa, że wynik ostatniego szczytu unijnego, na którym rozstrzygała się sprawa budżetu powiązanego z zasadami przestrzeganiem praworządności, to sukces Polski - wynika z sondażu United Surveys dla poniedziałkowego "DGP" oraz RMF FM.
Szczyt UE w Brukseli 11-12 grudnia
Szczyt UE w Brukseli 11-12 grudniaFoto: Unia Europejska 2020

epa08876656-12.jpg
Premier o kompromisie w Brukseli: 770 mld zł dla Polski to bardzo dobry budżet

Przeciwnego zdania jest 24 proc. badanych, a prawie 17 proc. nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie.

"W podziale na elektoraty widać, że mimo podważania efektów szczytu przez koalicjantów PiS z Solidarnej Polski elektorat Zjednoczonej Prawicy (ZP) w zdecydowanej większości skłania się ku tezie o polskim sukcesie negocjacyjnym, o czym mówią PiS i Porozumienie Jarosława Gowina. Aż 80 proc. wyborców ZP uważa efekty szczytu za sukces, a jedynie 11 proc. za porażkę" - konkluduje dziennik.

Czytaj także:

60 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej uważa, że polski rząd osiągnął sukces negocjacyjny, a 30 proc., że nie. Z kolei w elektoracie Lewicy odsetek osób mówiących o sukcesie rządu jest zbliżony (58 proc.), ale jednocześnie większa jest liczba sceptyków (39 proc.).

Pytanie o Solidarną Polskę

Drugie badanie dotyczyło tego, czy Solidarna Polska, która chciała weta ws. budżetu powiązanego z rozporządzeniem dotyczącym praworządności i była krytyczna wobec wyników szczytu, powinna opuścić rząd.

Niecałe 61 proc. pytanych uznało, że tak, przeciwnego zdania było natomiast niecałe 27 proc. ankietowanych.

Nieco ponad 12 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 11-12 listopada na próbie 1000 osób metodą CATI, czyli telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

PAP/in./

Czytaj także

"Wygrała Polska". Prezes PSL przekazał gratulacje po szczycie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 09:48
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz pogratulował wszystkim Polakom rezultatów szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Jego uczestnicy zgodzili się w czwartek na pakiet budżetowy i dołączony do niego mechanizm praworządnościowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie ws. budżetu unijnego. Jest deklaracja KE dot. ustaleń ze szczytu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 06:20
Komisja Europejska zobowiązała się do zastosowania ustaleń ze szczytu w sprawie mechanizmu uzależniającego wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych. Chodzi o ograniczenie jego stosowania wyłączenie do ochrony unijnego budżetu. 
rozwiń zwiń