"Chciałbym wejść w ten rok z nadzieją, że będzie lepszy". Premier przyjął Betlejemskie Światło Pokoju
- Wierzę, że nadchodzący rok będzie tym, w którym pożegnamy się z epidemią. Chciałbym wejść w ten rok z nadzieją, że będzie lepszy, spokojniejszy i będzie powrotem do normalności - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.
2020-12-15, 12:14
Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to "światło służby". Premier wyraził nadzieję, że rok 2021 będzie lepszy niż obecny. Zauważył, że Polacy potrzebują normalności, a wraz z nią pracy, dalszego rozwoju i inwestycji.
Zwracając się do harcerzy, podziękował im za ogromne serce, uśmiech i pomoc ludziom, którzy zostali w samotności. Zwrócił również uwagę, że kończący się rok 2020 to trudny rok, w którym jest potrzeba nadziei, światełka i życzliwości.
Powiązany Artykuł
Jak zaangażować dziecko w przygotowania do Świąt?
Harcerze wręczyli premierowi okolicznościowy medal z okazji trzydziestolecia Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Światło Pokoju zostało przeniesione na posiedzenie rządu.
REKLAMA
Posłuchaj
Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 r. w Austrii. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Co roku chłopiec lub dziewczynka odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Później trafia ono do Wiednia, skąd uroczyście jest przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
- Zwierzęta to (nie)prezenty. Czują, cierpią, umierają
- Caritas. Dziergają czapki i szaliki dla potrzebujących. "Każdy może dołączyć do akcji"
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ - do Szwecji.
itom
REKLAMA
REKLAMA