"Chciałbym wejść w ten rok z nadzieją, że będzie lepszy". Premier przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

- Wierzę, że nadchodzący rok będzie tym, w którym pożegnamy się z epidemią. Chciałbym wejść w ten rok z nadzieją, że będzie lepszy, spokojniejszy i będzie powrotem do normalności - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

2020-12-15, 12:14

"Chciałbym wejść w ten rok z nadzieją, że będzie lepszy". Premier przyjął Betlejemskie Światło Pokoju
Premier Mateusz Morawiecki przyjmuje Betlejemskie Światło Pokoju. Foto: Adam Guz/KPRM

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to "światło służby". Premier wyraził nadzieję, że rok 2021 będzie lepszy niż obecny. Zauważył, że Polacy potrzebują normalności, a wraz z nią pracy, dalszego rozwoju i inwestycji.

Zwracając się do harcerzy, podziękował im za ogromne serce, uśmiech i pomoc ludziom, którzy zostali w samotności. Zwrócił również uwagę, że kończący się rok 2020 to trudny rok, w którym jest potrzeba nadziei, światełka i życzliwości.

Powiązany Artykuł

święta free 1200.jpg
Jak zaangażować dziecko w przygotowania do Świąt?

Harcerze wręczyli premierowi okolicznościowy medal z okazji trzydziestolecia Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Światło Pokoju zostało przeniesione na posiedzenie rządu.

REKLAMA

Posłuchaj

Premier odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju 0:28
+
Dodaj do playlisty



Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 r. w Austrii. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Co roku chłopiec lub dziewczynka odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Później trafia ono do Wiednia, skąd uroczyście jest przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Czytaj także:

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ - do Szwecji.

itom

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej