more_horiz
Wiadomości

"Namawiajmy do tego innych". Byli ministrowie zdrowia publicznie zaszczepili się przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 18:30
Byli ministrowie zdrowia Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepili się przeciwko COVID-19. Wydarzenie, które odbyło się na Stadionie Narodowym, transmitowano na antenie TVP Info.
Konstanty Radziwiłł (z lewej) i Marek Balicki po szczepieniu przeciw COVID-19
Konstanty Radziwiłł (z lewej) i Marek Balicki po szczepieniu przeciw COVID-19Foto: TVP Info (screen)

Konstanty Radziwiłł powiedział, że szczepienie to nie tylko kwestia naszego zdrowia, ma ono również wpływ na gospodarkę. - Efekty są oczywiste, więc szczepienie, jako rzeczywiste narzędzie do tego, żeby zatrzymać pandemię, jest w zasięgu ręki. Trzeba z niego skorzystać - mówił.

Posłuchaj
00:29 Konstanty Radziwiłł - szczepmy się i namawiajmy do tego innych (IAR).mp3 Konstanty Radziwiłł: szczepmy się i namawiajmy do tego innych (IAR)

 

Zaznaczył także, że jest nauczycielem akademickim. - Uczę studentów medycyny, medycyny rodzinnej. To też przekaz dla nich. Szczepmy się wszyscy, namawiajmy do tego innych - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE
pap szczepionka w polsce 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. MZ podało liczbę zaszczepionych pracowników ochrony zdrowia

"Szansa na kontrolowanie pandemii"

Z kolei Marek Balicki podkreślił, że szczepiąc się, każdy z nas ma szanse przyczynić się do ograniczenia pandemii. - Szczepiąc się, dajemy szansę do jej kontrolowania. W ten sposób stajemy się bardziej podmiotowi, bardziej decydujemy, jak wygląda nasz świat - wskazał b. minister zdrowia.

Dodał, że powrót do normalności jest potrzebny "do zachowania zdrowia psychicznego nas wszystkich".

Posłuchaj
00:30 Marek Balicki - szczepiąc się bardziej decydujemy o tym, jak wygląda nasz świat (IAR).mp3 Marek Balicki: szczepiąc się, bardziej decydujemy o tym, jak wygląda nasz świat (IAR)

 

Termin zapisów na szczepienie przeciwko koronawirusowi dla tzw. grupy zero został przedłużony do 14 stycznia. Znajdują się w niej głównie pracownicy ochrony zdrowia i to oni w pierwszej kolejności otrzymają szczepionkę. Rząd szacuje, że to grupa nawet miliona osób. Dotąd zgłosiło się około 400 tysięcy.

ms

Zobacz także

Zobacz także