more_horiz
Wiadomości

"Częściowo przygotowana operacja". Macierewicz o zachowaniu Chin w trakcie pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 11:36
- Mamy do czynienia z działaniem, które doprowadziło do największej w historii świata biologicznego niebezpieczeństwa, które w olbrzymim stopniu determinuje wydarzenia polityczne i gospodarcze na świecie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior obecnej kadencji Sejmu, były minister obrony narodowej, komentując zachowania Chin w związku z pandemią koronawirusa.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Pandemia koronawirusa była najważniejszym wydarzeniem kończącego się roku na świecie. Dzisiaj mija rok od pierwszego zgłoszenia bliżej nieznanego wówczas patogenu do Światowej Organizacji Zdrowia przez Chiny. W następnych miesiącach wirus rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty.

Antoni Macierewicz podkreślił, że zachowanie Chin sprzyjało rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Robi to wrażenie zachowania w pełni świadomego i stymulującego zagrożenie dla całego świata - ocenił polityk.

pandemia covid free ahutt 1200 .jpg
Pandemia najważniejszym wydarzeniem roku. 12 miesięcy temu Chiny poinformowały o nowym wirusie

Czytaj także: Rosyjska szczepionka w użyciu w Argentynie, Sri Lanka pilotażowo przyjmuje turystów. COVID-19 na świecie

Dodał, że Państwo Środka prowadziło politykę mającą na celu odsunięcie od siebie wszelkich podejrzeń. - Chiny prowadziły propagandę, jakoby wychodziły z pomocą i starały się dostarczyć środki przeciwdziałające i chroniące przed koronawirusem. Wszyscy zapominają o tym, że pół roku i rok wcześniej Chiny skupowały te środki ochrony na całym świecie i gromadziły je u siebie - powiedział.

- Moim zdaniem mamy do czynienia z działaniem, które doprowadziło do największego w historii świata biologicznego niebezpieczeństwa, które w olbrzymim stopniu determinuje wydarzenia polityczne i gospodarcze na świecie - podsumował gość audycji. Zastrzegł przy tym, że nadal nie wiadomo, jaka była geneza wirusa i jak dokładnie wyglądał przebieg epidemii w samych Chinach.

W nagraniu rozmowy również o roli Wojsk Obrony Terytorialnej we wsparciu walki z epidemią w Polsce.


Posłuchaj
23:22 _PR24_AAC 2020_12_31-10-33-47.mp3 Antoni Macierewicz w podsumowaniu 2020 roku w Polsce i na świecie (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja"Temat dnia/ Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Antoni Macierewicz

Data emisji: 31.12.2020

Godz. emisji: 10.33

Polskie Radio 24/IAR/st

Zobacz także

Zobacz także