more_horiz
Wiadomości

Ty też możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Caritas zorganizował zbiórkę

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 17:07
Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiło zbiórkę dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Akcję wsparło już niemal 100 osób.
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w Chorwacji
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w ChorwacjiFoto: PAP/Igor Kralj/PIXSELL

W niedawnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji śmierć poniosło co najmniej siedem osób - jedna w Petrinji, pięć w miejscowości Majske Poljane w pobliżu Gliny oraz jedna w Żażinie. Co najmniej 26 osób zostało rannych.

Czytaj więcej
pap trzęsienie ziemi w chorwacji 1200.jpg
Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Szef MON: polscy żołnierze dostarczyli namioty mieszkalne dla kilkuset osób

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, aby pomóc poszkodowanym mieszkańcom Chorwacji w powiecie Sisacko-Moslavackim, uruchomiło specjalną zbiórkę, dzięki której można okazać solidarność z poszkodowanymi.

Akcję można wspomóc za pośrednictwem strony internetowej Caritas Poznań (TUTAJ), lub w formie tradycyjnej: "Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, Tytułem: Cel charytatywny - Chorwacja - podało Caritas Poznań.

Do tej pory wpłacono ponad 7,3 tys. zł, akcję wsparło już niemal 100 osób.

Czytaj także:

Wielkie zniszczenia

Epicentrum wtorkowego trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 3 km od liczącego ponad 15 tys. mieszkańców miasta Petrinja, 47 km na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji, a także daleko poza jej granicami - na Węgrzech, w Austrii, w południowych Niemczech, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Serbii, a także w dużej części Włoch, od Bolzano na północy po Neapol na południu.

W środę rano ziemia znów zatrzęsła się - trzy silne wstrząsy o magnitudzie od 3,9 do 4,8 ponownie nawiedziły rejony wtorkowego trzęsienia. Jak podała chorwacka służba sejsmologiczna, epicentrum wstrząsów znajdowało się 12 km na północny zachód od Sisaku na głębokości 8 km.

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem