X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzy sposoby rejestracji na szczepienie. Poradnik krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:23
- Rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 będzie można przez: infolinię telefoniczną pod numerem 989, stronę internetową pacjent.gov.pl i osobiście w punkcie szczepień - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Oba systemy zdalne zostaną uruchomione o północy z czwartku na piątek.
Szczepienia w Polsce
Szczepienia w PolsceFoto: PAP/Marcin Bielecki

TT dworczyk 1200.png
Kalendarz szczepień kolejnych grup przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Wszystkie informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 znajdziesz także na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Rząd przygotował animacje pokazujące krok po kroku, jak zarejestrować się telefonicznie lub przez internet. Pod numerem 989, gdzie można uzyskać informacje na temat programu szczepień, od piątku będzie można połączyć się z konsultantem, który zarejestruje pacjenta na szczepienie w konkretnym punkcie i konkretnym terminie.

Rejestracja będzie też możliwa przez stronę pacjent.gov.plBędzie także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień "zwykle w naszym POZ, z którego skorzystamy".

Infolinia

Infolinia będzie dostępna pod numerem 989 oraz – dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych – 22 62 62 989

Telefonujący zostanie uprzedzony o nagrywaniu i przetwarzaniu danych. Jeśli etap szczepień dla telefonującego już się rozpoczął, dzwoniący powinien wybrać 1, podać imię, nazwisko, PESEL i numer kontaktowy. Konsultant zaproponuje najwcześniejsze możliwe daty szczepienia w najbliższym możliwym punkcie i zapisze na wybrany termin. Po rozmowie rejestrujący się otrzyma wiadomość SMS z terminem i miejscem, a w przeddzień szczepienia zostanie do niego wysłana wiadomość z przypomnieniem.

E-rejestracja

Na podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień po podaniu pierwszej.
E-rejestracja za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl będzie wymagać profilu zaufanego. Rejestrujący się będzie musiał potwierdzić dane i zaakceptować regulamin. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu adresu podanego na koncie pacjenta.

Gdyby komuś żaden z zaproponowanych terminów nie odpowiadał lub chciałby zmienić lokalizację, dogodne miejsce i czas będzie można wskazać przez wyszukiwarkę. Także w tym przypadku po dokonaniu rezerwacji pacjent otrzyma SMS z datą i miejscem szczepienia, a w przeddzień dostanie tą samą drogą przypomnienie.

Terminy

Oba systemy ruszą o północy z czwartku na piątek.

15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia oraz formularz zgłoszeniowy dla wszystkich powyżej 18. roku życia; od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja dla osób powyżej 70 lat, a od 25 stycznia szczepienia wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia. Obecnie wyznaczone są 5994 punkty szczepień.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Sprawdź, ile wyniesie i komu przysługuje

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:23
- Do odszkodowania będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przez przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego; będzie im przysługiwać od 10 do 100 tys. zł - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: do wakacji możemy zaszczepić nawet 30 proc. populacji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 09:21
- Wydaje się, że jeśli tempo (szczepień) będzie w okolicach 2 mln w drugim kwartale, a jest szansa, że szczepionek będzie więcej w Polsce, to przy tym tempie osiągnęlibyśmy niezły - jeszcze nie zadowalający, ale niezły - poziom w granicach 30 proc. populacji zaszczepionej. To razem powoduje, że do wakacji byłoby już zdecydowanie lepiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń