Podejrzane e-maile i SMS-y. MZ ostrzega przed cyberatakami związanymi z akcją szczepień

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed cyberatakami, wykorzystującymi fakt rozpoczęcia rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19.

2021-01-14, 20:50

Podejrzane e-maile i SMS-y. MZ ostrzega przed cyberatakami związanymi z akcją szczepień
Koronawirus w Polsce. Foto: Filip Radwanski/FORUM

Powiązany Artykuł

TT dworczyk 1200.png

Ministerstwo, powołując się na zespół reagowania na incydenty w sieci CERT, podkreśla, że w szczególności trzeba uważać na podejrzane e-maile, SMS-y, strony internetowe, aplikacje i telefony wymagające od nas nagłej reakcji, a także na sensacyjne wiadomości/strony internetowe wymagające dodatkowego logowania, również te udostępniane z kont znajomych w mediach społecznościowych.

Bezpłatne szczepienia

Resort zdrowia podkreśla, że szczepienia przeciwko koronawirusowi są na każdym etapie bezpłatne i dobrowolne. Nie jest wymagane dokonywanie żadnych opłat ani wypisywanie się z rejestracji. Oficjalne informacje o szczepieniach można znaleźć na stronie gov.pl/szczepimysie.

"Jeśli widzicie podejrzane wiadomości i aktywności związane z tematem szczepień na COVID-19 - zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl " - apeluje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

pkur

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej