more_horiz
Wiadomości

Awaria w elektrociepłowni Żerań. Trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 07:33
- O godz. 6 nad ranem w piątek, temperatura wyjściowa wody sieciowej wyniosła 95 st. i nie osiągnęła jeszcze wymaganej wielkości; trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności pracy Elektrociepłowni Żerań - poinformowała Barbara Gorzelak z PGNiG Termika, do której należy elektrociepłownia.
EC Żerań
EC ŻerańFoto: Forum/Maciej Wolanski

W stołecznej Elektrociepłowni Żerań doszło w czwartek do awarii, skutkującej zakłóceniami w produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej w 10 warszawskich dzielnicach.

- W czwartek, 14 stycznia, ok. godz. 18.00 doszło do awarii w części elektrycznej zakładu, która spowodowała wyłączenie wszystkich urządzeń produkcyjnych - sprecyzowała dyrektor Departament Komunikacji i Promocji PGNiG Termika Barbara Gorzelak.

Podnoszenie parametrów

scieki w wisle .jpg
Ścieki znów płyną do Wisły. Niepokojące informacje przekazał prezes Wód Polskich

Jak dodała, około godziny 20 stopniowo rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej.

- O godz. 6 nad ranem, 15 stycznia, temperatura wyjściowa wody sieciowej wyniosła 95 st. i nie osiągnęła jeszcze wymaganej wielkości. Trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności pracy zakładu. Pełną moc EC Żerań powinna osiągnąć w ciągu kilku najbliższych godzin - przekazała Gorzelak.

Czytaj również:

Dodała, że PGNiG Termika "ustala dokładne przyczyny tej awarii".

- Dla dużej części mieszkańców Warszawy czwartkowa awaria nie powinna była być odczuwalna - zaznaczyła.

mid-20923126 (1).jpg
Wzrosty Trzaskowskiego. Felieton Miłosza Manasterskiego

Zakłócenia w dostawie

W czwartek ok. 20 komunikat o zakłóceniach w dostawach ciepła w dzielnicach: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo umieściła na swojej stronie firma Veolia.

Jak mówiła wówczas PAP rzecznik Veolii Aleksandra Żurada, zakłócenia w dostawach mogą skutkować obniżoną temperaturą i niższym ciśnieniem ciepłej wody.

Elektrociepłownia Żerań jest druga co do wielkości, po Elektrociepłowni Siekierki, pod względem ilości wytwarzanego ciepła dla mieszkańców Warszawy. Działa od 1954 r. Elektrociepłownia należy do spółki PGNiG Termika.

fc

Zobacz także

Zobacz także