more_horiz
Wiadomości

Uczelnie niepubliczne ze wsparciem na nauczanie zdalne. MEiN przeznaczy 10 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:16
Na zakup narzędzi niezbędnych do nauczania zdalnego i szkolenie nauczycieli akademickich w uczelniach niepublicznych resort edukacji i nauki przeznaczył 10 mln zł. Wnioski o udzielenie wsparcia można zgłaszać do 5 lutego - informuje MEiN.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rido/shutterstock

O środkach skierowanych dla uczelni niepublicznych MEiN poinformowało w czwartek na swojej stronie internetowej. Kwota w wysokości 10 mln zł ma wesprzeć proces nauczania zdalnego w czasie pandemii koronawirusa.

Przemysław Czarnek twitter free 1200.jpg
Kiedy powrót kolejnych roczników do nauki stacjonarnej? Szef MEiN wyjaśnia

Uczelnie mogą przeznaczyć przyznane środki m.in. na zakup oprogramowania, sprzętu (m.in. laptopów, tabletów, serwerów, modemów), wynagrodzenia dla osób odpowiedzialnych za wsparcie wykładowców i studentów w kwestii zajęć online) oraz na szkolenia dla nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia.

Według szacunków resortu ze wsparcia skorzysta około 100 uczelni niepublicznych. 

O środki mogą ubiegać się uczelnie, które w latach 2018–2020 nie otrzymały negatywnej oceny jakości kształcenia na żadnym z prowadzonych kierunków studiów i takie, które kształciły co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych. Wysokość wsparcia dla danej uczelni uzależniona będzie od liczby studentów studiów stacjonarnych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MEiN: www.mein.gov.pl.

Wsparcie finansowe na zakup narzędzi do zdalnego nauczania otrzymały również wszystkie uczelnie publiczne nadzorowane przez Ministra Edukacji i Nauki oraz uczelnie niepubliczne finansowane na zasadach uczelni publicznych. O wyasygnowaniu na ten cel 55 mln zł informował pod koniec grudnia ub. r. szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

mr

Zobacz także

Zobacz także