Reklama hospicjum zablokowana na Facebooku. Serwis podał zaskakujący powód
Założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia o. Filip Buczyński chciał poprzez Facebooka promować m.in. ideę hospicjum perinatalnego i stacjonarnego dla dzieci i ich rodzin, ale zostało mu to uniemożliwione. O sprawie poinformował w piątek portal Gosc.pl.
2021-01-29, 21:34
O. Filip Buczyński na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym napisał, że chciał, aby jego wpis z czwartku "dotarł do szerszej liczby odbiorców".
Powiązany Artykuł
Publicysta: cenzura w mediach społecznościowych zaczyna przypominać "Rok 1984" Orwella
Zaskakujący powód blokady
"Osoby decyzyjne z Facebooka nie wyraziły na to zgodę, i tu cytat »ze względu na kwestie społeczne«. W tekście napisałem tylko jak pomagamy w hospicjum perinatalnym, stacjonarnym i w opiece domowej. Rozumiem przez to, że łatwiej utwierdzać kobietę w ciąży tzw. letalnej w świadomości, że nikt jej nie pomoże, więc musi abortować, niż wskazać ośrodki, które pomagają takim kobietom od lat. Nie wiem, jak to rozumieć? Może mi to ktoś wyjaśnić?" - napisał o. Buczyński.
Prezes lubelskiego hospicjum dla dzieci poprosił zaprzyjaźnioną firmę PR-ową, która mu pomaga w nagłaśnianiu jego inicjatyw. Firma ta chciała wykupić reklamę posta na Facebooku, jednak dostała informację, że zespół Facebooka nie wyraża na to zgody "ze względu na kwestie społeczne" - napisał Gosc.pl.
REKLAMA
- Nie chcą w istocie promować życia po to, by wskazać kobietom, kto może im realnie pomóc. Myślę, że wolą tworzyć iluzję, że znikąd nie ma pomocy, więc trzeba dzieci po prostu abortować - mówi cytowany przez portal o. Buczyński.
- "Giganci medialni powinni dostosowywać się do praw krajowych". Fogiel o działaniach Facebooka i Twittera
- Jolanta Hajdasz: nie wytworzono narzędzi do ograniczenia samowoli właścicieli mediów społecznościowych
"Propozycja do wdrożenia w całej Polsce"
Powiązany Artykuł
Minister rodziny: hospicja perinatalne to bardzo ważne miejsca, powinny być na terenie całego kraju
Portal podał, że o. Buczyński wyszedł "z propozycją wdrożenia tego modelu w całej Polsce". - Chodzi o hospicjum perinatalne, opiekę stacjonarną, opiekę domową i opiekę dla osieroconych - ze wszystkimi antropologicznymi wymiarami tych działań. To naprawdę dobre rozwiązanie, które można z powodzeniem zastosować w naszym kraju - mówi portalowi o. Buczyński.
Zakonnik zapowiada, że nie chce tak zostawiać sprawy i pragnie mimo wszystko dalej promować w mediach społecznościowych działalność hospicjów perinatalnych, stacjonarnych i opieki domowej - podał Gosc.pl.
REKLAMA
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia powstało w 1997 r. Jest jedynym hospicjum dla dzieci w Lubelskiem. Organizuje pomoc medyczną i psychologiczną swoim pacjentom, głównie w ich domach. Ponadto obejmuje opieką perinatalną rodziny - dziecko i jego rodziców - w trakcie ciąży.
jmo
REKLAMA