X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: kolejny działacz PO miał rozważać przejście do Hołowni. "Namawiał innych"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 20:03
Przewodniczący miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie miał rozmawiać o przejściu do ruchu Polska 2050, którego liderem jest Szymon Hołownia, a nawet namawiać partyjnych kolegów na podobny krok - podał "Dziennik Wschodni".
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia
Lider Polski 2050 Szymon HołowniaFoto: Hubert Mathis/Forum
joanna mucha 663 pap.jpg
"Partia Budki nie może tego zlekceważyć". Publicysta o odejściu Muchy z PO

Jako pierwszy o sprawie szefa PO w Lublinie, który miał prowadzić rozmowy w sprawie przejścia do ruchu Szymona Hołowni, napisał portal Onet.pl.

Czytaj także:

"Dziennik Wschodni" przypomina, że z początkiem roku lubelska PO "dostała dwa mocne ciosy od tworzonej przez Hołownię Polski 2050". Do Polski 2050 przeszedł senator Jacek Bury z Lublina, który, choć nie jest członkiem PO, to mandat wywalczył dzięki poparciu Koalicji Obywatelskiej, a kilka dni później do Polski 2050 dołączyła poseł Joanna Mucha, porzucając partię po 18 latach.

"Po ogłoszeniu tych transferów można było usłyszeć, że Hołownia i jego lokalni współpracownicy mieli kusić też innych członków lubelskiej Platformy, m.in. posłankę Martę Wcisło. W kuluarach pojawiało się też nazwisko Grzegorza Nowakowskiego, szefa miejskiego oddziału partii w Lublinie" - podaje "DW".

Nowakowski zarejestrował się jako wolontariusz ruchu Szymona Hołowni, ale niedawno "z powodów osobistych" zrezygnował. Jak tłumaczył "DW" Nowakowski, Hołownia "w swoim programie mocno stawia na ochronę przyrody", a to dla niego bliski temat.

Szymon Hołownia 1200 PAP.jpg
"Jest na fali wznoszącej, ale za chwilę będzie opadał". Poseł PSL o Szymonie Hołowni

"Namawiał część kolegów na zmianę barw politycznych"

Gazeta, powołując się na lokalnych działaczy PO, podaje, że szef lubelskiej miejskiej PO "miał także namawiać część kolegów, by wraz z nim zdecydowali się na zmianę barw politycznych". Natomiast wśród działaczy Polski 2050 "DW" dowiedział się, że Nowakowski kontaktował się z jej przedstawicielami jeszcze w trakcie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej.

- Jeśli ktoś twierdzi, że do czegoś go namawiałem, niech przedstawi się z imienia i nazwiska. Jako politycy możemy spotykać się z każdym. A na dziś nie ma partii Szymona Hołowni, więc o jakim przechodzeniu możemy mówić? - komentuje te doniesienia Grzegorz Nowakowski.

Według "DW" w kuluarach mówi się, że do jego rezygnacji z wolontariatu w Polsce 2050 przyczyniła się decyzja o dołączeniu do ugrupowania Joanny Muchy. "Nie jest tajemnicą, że politycy za sobą nie przepadają, a to właśnie lubelska posłanka miała należeć do inicjatorów próby odwołania Nowakowskiego z funkcji szefa partii w Lublinie" - podaje "DW".

"Nie ma w tym nic zdrożnego"

Według ustaleń dziennika także były poseł PO z Lubelskiego Stanisław Żmijan - który niedawno ostro krytykował odejścia poseł Muchy i senatora Burego - spotkał się z zaangażowanym w działalność Polski 2050 Jackiem Cichockim, byłym ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. - Nie ma w tym nic zdrożnego. Jeśli powstaje nowe ugrupowanie, warto wiedzieć, kto z kim gra. To było prywatne spotkanie - tłumaczy gazecie Żmijan.

Polityk podkreślił przy tym, że jego zdaniem władze PO powinny bardziej stanowczo reagować na takie odejścia, jak ostatnio lubelskich parlamentarzystów. W jego ocenie nie można "dawać Hołowni zielonego światła do dalszego penetrowania" szeregów PO. - Nawet jeśli w przyszłości mamy być koalicjantami, nie możemy teraz podnosić rąk do góry - mówi Żmijan "DW".

pb

Czytaj także

Czym kierują się politycy przy zmianie barw partyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 08:42
- Jeżeli ktoś zmienia barwy partyjne, to być może powinno być to obwarowane jakimś rodzajem "sankcji", czegoś, czemu taka osoba powinna się poddać, gdy decyduje się na przejście do innego ugrupowania - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alternatywa dla zwaśnionych plemion". Politolog o Polsce 2050 Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:17
- Od fiaska PO-PiS-u ugruntowują się przeciwstawne orientacje sympatyków PiS i PO. Nowe podmioty są próbą wyjścia z duopolu. Próbowali już tego Janusz Palikot, Ryszard Petru i Paweł Kukiz. Szymon Hołownia różni się jednak od poprzedników, bo jest aktywny każdego dnia i do komunikacji z wyborcami wykorzystuje media społecznościowe - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 politolog prof. Ewa Marciniak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Sasa do Lasa, czyli Hołownia poszukujący. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:00
Posłanka Hanna Gil-Piątek z Lewicy, senator Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej, a ostatnio - dawna "ministra" sportu Joanna Mucha – Szymon Hołownia buduje sobie stronnictwo w parlamencie. Patrząc taktycznie - niby dobrze, bo żeby istnieć w polityce, trzeba mieć swoją reprezentację w Sejmie i Senacie. Tyle że wszystko wskazuje, iż Hołownia bierze, co mu w ręce wpadnie. A z ekipą "od Sasa do Lasa" trudno o spójny program polityczny.
rozwiń zwiń