IMGW: natężenie opadów śniegu osłabło

"Minionej doby trudne warunki pogodowe występowały w całym kraju. Towarzyszyły im porywy wiatru do 70 km/h, które powodowały zawieje i zamiecie śnieżne" - poinformowało IMGW, podkreślając, że obecnie natężenie opadów śniegu już znacznie osłabło, a pogoda będzie spokojniejsza.

2021-02-09, 11:20

IMGW: natężenie opadów śniegu osłabło
Śnieżyca w Warszawie. Foto: Julia Zabrodzka/Forum

Powiązany Artykuł

zima_warszawa1200.jpg
Trwa atak zimy, nawet -20 stopni C. Sprawdź prognozę pogody na dzisiaj

Jak poinformował Instytut, we wtorek pochmurno i śnieżnie jest jeszcze na północy i zachodzie kraju. Śnieg pada także na Śląsku Dolnym i Opolskim, na południu Wielkopolski oraz w Tatrach.

Czytaj także:

"Na pozostałym obszarze kraju pojawiły się przejaśnienia, ale miejscami notowane są przelotne opady śniegu. Temperatura powietrza wynosi od -11 st. C w Zielonej Górze do -6 st. C w Tarnowie i Rzeszowie. W górach południowy wiatr jest dość silny i porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne" - podało IMGW.

Powiązany Artykuł

MW forum-0589622315 1200.jpg
Śnieżyca paraliżuje krajowy transport i komunikację. Karambole, korki, opóźnienia

Zgodnie z prognozą we wtorek zachmurzenie będzie duże, lecz z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od -10 st. C do -1 st. C, a wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Zawieje i zamiecie śnieżne mogą zdarzyć się północy kraju oraz wysoko w górach.

REKLAMA

IMGW podkreśliło, że minionej doby trudne warunki pogodowe występowały w całym kraju. "Występowały opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, którym towarzyszyły porywy wiatru do około 60 km/h, lokalnie 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Podczas opadów widzialność miejscami spadała nawet poniżej 500 m" - podało IMGW.

Jak wskazano, opady przemieszczały się z południa na północ kraju. Na południowym wschodzie kraju (głównie w województwach podkarpackim i małopolskim, ale też częściowo w województwach: śląskim, świętokrzyskim i na południu Lubelszczyzny) dodatkowo występowały długo utrzymujące się opady marznące deszczu lub mżawki, miejscami deszczu lodowego, powodujące gołoledź.

Od godzin okołopołudniowych opady stopniowo od południowego zachodu i południa zaczęły słabnąć i zanikać, zmniejszała się też prędkość wiatru. W nocy opady występowały już głównie w północnej połowie kraju oraz na wschodzie.

pb

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej