more_horiz
Wiadomości

"Niesamowity talent". Agnieszka Kamińska gratuluje Idze Świątek tytułu Sportowca Roku 2020

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 02:00
Prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska pogratulowała Idze Świątek tytułu Sportowca Roku 2020. Tenisistka zwyciężyła w rankingu Nagród Sportowych Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego.
Agnieszka Kamińska - prezes Polskiego Radia
Agnieszka Kamińska - prezes Polskiego RadiaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Laureatów Nagród ogłoszono podczas "Kroniki sportowej" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Prezes Agnieszka Kamińska podkreśliła, z jak ciężką pracą łączą się sukcesy Igi Świątek.

- Niesamowity talent, taki, który pokazuje właśnie, że można dotrzeć na sam szczyt, ale poprzez tę wytrwałość, poprzez pracę nad sobą, poprzez motywację - mówiła prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:52 10900647_1.mp3 Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego przyznane (IAR)

Agnieszka Kamińska dodała również, że kibice mogą liczyć na Polskie Radio, które nadaje najważniejsze wydarzenia sportowe, jak Australian Open, czy Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Nagrody Sportowe laureaci 1200 f pg
Nagrody Sportowe Polskiego Radia 2020 im. Bohdana Tomaszewskiego: Świątek i Szurkowski wśród laureatów

Szkoleniowiec Igi Świątek trenerem roku

Trenerem Roku 2020 został Piotr Sierzputowski - szkoleniowiec Igi Świątek, z którym zawodniczka współpracuje od czasów juniorskich. Za najważniejsze Wydarzenie e-sportowe w 2020 roku uznano IEM Katowice.

Nagroda specjalna Kroniki Sportowej za całokształt pracy została przyznana zmarłemu 1 lutego mistrzowi olimpijskiemu w kolarstwie Ryszardowi Szurkowskiemu.

Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego 2020 Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego 2020

Ranking, którego celem było wyłonienie najwybitniejszych osób ze świata sportu w Polsce, jest ściśle związany z "Kroniką sportową" - najstarszą i najbardziej rozpoznawalną audycją o tematyce sportowej w kraju.

Jej pierwsze wydanie pojawiło się na antenie 30 listopada 1954 roku i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy.

ks

Zobacz także

Zobacz także