more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański: bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 12:22
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że Polskie Radio łączy tradycję i nowoczesność, szukając nowych sposobów na dotarcie do odbiorców. Podkreślił, że bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia, a jego archiwum to "archiwum polskiej kultury". 
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Prezes PR Agnieszka Kamińska: Polskie Radio doskonale łączy tradycję i nowoczesność

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia i z tej okazji anteny publicznej rozgłośni zaplanowały specjalne audycje. Gościem jednej z nich był przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Zaznaczył, że Polskie Radio wciąż wzbogaca swoją ofertę dla słuchaczy. - Bogactwo formy i przekazywanych treści jest ogromne - ocenił.

Posłuchaj
00:27 10905720_1-czabański 1.mp3 Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwrócił uwagę na bogatą ofertę Polskiego Radia (IAR)

- Wystarczy wejść na portal Polskiego Radia i codziennie zobaczyć, jakie są wybrane propozycje. To niesłychanie atrakcyjne rzeczy - ocenił. 

Tradycja z nowoczesnością

Krzysztof Czabański podkreślił, że Polskie Radio łączy tradycję i nowoczesność, szukając nowych sposobów na dotarcie do odbiorców.

00:22 czaban - telewizja nie zabila radia, polskie radio musi szukac .mp3 Krzysztof Czabański: zmieniają się środki dotarcia, dlatego Polskie Radio musi szukać nowych kanałów (IAR)

Przewodniczący RMN przypomniał, że telewizja - wbrew zapowiedziom - nie zabiła radia. - Rynek się wzbogaca, oferta jest o wiele szersza. Ale zmieniają się też środki dotarcia do odbiorcy mediów, dlatego Polskie Radio musi szukać nowych kanałów, stąd portal i aplikacje telefoniczne - ocenił. Podkreślił, że Polskie Radio proponuje słuchaczom między innymi nowy literacki projekt "Radiobook", który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online.

polecamy.jpg
Światowy Dzień Radia. Specjalne audycje na sobotę

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że Polskie Radio nie zapomina o historii, dzieląc się ze słuchaczami unikatowymi nagraniami archiwalnymi. - Mamy w nich głosy wielkich aktorów, także przedwojennych - zaznaczył Krzysztof Czabański.

00:25 czaban - archiwa .mp3 Krzysztof Czabański: archiwum Polskiego Radia to archiwum polskiej kultury (IAR)

Czytaj także: 

Światowy Dzień Radia proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten dzień specjalny program.

Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.

»SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA W INTERNECIE na Player.PolskieRadio.pl«

paw/

Zobacz także

Zobacz także