more_horiz
Wiadomości

Sakiewicz: zaczyna się pewna wędrówka ludów na naszej scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 11:34
- To oznacza, że część działaczy Platformy traci wiarę w jej zdolność do przejęcia władzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" i dziennika "Gazeta Polska Codziennie", komentując kolejne transfery polityczne do ugrupowania Szymona Hołowni.
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Kolejny polityk Koalicji Obywatelskiej opuścił szeregi tego klubu parlamentarnego na rzecz ugrupowania "Polska 2050". Tym razem do Szymona Hołowni dołączyła Paulina Hennig-Kloska.

PO 1200 forum.jpg
PO podzielona ws. aborcji. Reszta formacji tworzących KO wspiera aborcję "na życzenie" do 12 tygodnia

Czytaj więcej: Kolejny cios dla PO. Paulina Hennig-Kloska odchodzi do ruchu Szymona Hołowni

Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do fali odejść z szeregów Platformy Obywatelskiej i koalicyjnych ugrupowań, ocenił, że to objaw utraty "wiary w jej zdolność do wygrywania i zdolność jej przejęcia władzy". W dalszej części rozmowy poruszono tematy m.in. rozłamu w PO oraz o możliwych koalicjach i połączeniu sił poszczególnych partii.

Podsumowując, powiedział, że "zaczyna się pewna wędrówka ludów na naszej scenie politycznej". - To jest już układanie się pod przyszłe wybory - dodał.

Najnowsze sondaże

Gość audycji odniósł się również do obniżenia sondażowego poparcia dla koalicji rządzącej. Sakiewicz ocenił, że spadek poparcia to skutek epidemii. - Ten rząd, który rządzi, zawsze będzie miał największe problemy - stwierdził i dodał, że "gdyby teraz doszło do wyborów, to PiS mógłby stracić władzę".


Posłuchaj
24:22 PR24_mp3 2021_02_15-10-35-36.mp3 Tomasz Sakiewicz o transferach i przetasowaniach na polskiej scenie politycznej (Temat dnia/Gość PR24)

 

- Jesteśmy w czasie wyjątkowo dynamicznym - w środku kryzysu gospodarczego i drugiej fazie pandemii - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i ocenił, że najbliższe pół roku będzie najbardziej decydujące. - Jeżeli przez najbliższe pół roku nie odbędą się żadne wybory, to (...) zachwianie sondażowe (...), od którego może zależeć utrzymanie władzy, zostanie odzyskane - mówił.

- Jeżeli ludzie zobaczą, że władza konsekwentnie walczy z pandemią i odzyskujemy grunt gospodarczy, nie potraciliśmy miejsc pracy, że ci, którzy mają uszkodzone biznesy w wyniku pandemii, zaczną je odbudowywać, to myślę, że to poparcie dla władzy się odbuduje. Być może nawet na wyższym poziomie niż było wcześniej - podkreślił.

Czytaj także: Nowy sondaż partyjny. Zobacz, ile mandatów dla PiS, a ile dla PO i Hołowni

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 15.02.2021

Godzina emisji: 10.33

Polskie Radio 24/IAR/PAP/st

Zobacz także

Zobacz także